Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » EV DUDAK PEELİNGİ NASIL YAPILIR ?

EV DUDAK PEELİNGİ NASIL YAPILIR ?

EV DUDAK PEELİNGİ

Kadınlar için ciltleri kadar dudakları da önemlidir. Kurumuş,tahriş olmuş ve sürekli kanayan bir dudağı kim ister ? ” Peki  dudaklarımın daha bakımlı olmasını nasıl sağlarım ? ” diyorsanız. Sizler için evde dudak peelin tarifleri ve hazırlanışları..

İlk olarak dudak peelingi nedir ?

Dudakları ölü hücrelerden arındırmak amaçlı yapılan dudak bakımına dudak peelingi denir.Dudak peelingi sayesinde artık dudaklarınız pul pul dökülmeler gider ve  yerine nemli, sağlıklı dudaklara bırakır.

*BAL İLE DUDAK PEELİNGİ
MALZEMELERİ:

  • Bal
  • Toz şeker

HAZIRLANIŞI :
Küçük bir kase içerisine 1 çay kaşı bal ve şeker ekleyelim.Dikkat edilmesi gereken tek şey şekerin baldan az olması gerektiğidir. Bal ve şekeri iyice karıştırdıktan sonra yavaş yavaş dudaklarınıza masaj yaparak yedirin.Bal ve şeker dudak peelingini uyguladıktan sonra 3 dakika bekletin ve ardından sıcak su ile yıkayıp havlu yardımıyla kurulayın.

*KARBONATLI DUDAK PEELİNGİ
MALZEMELER

  • Karbonat
  • Diş fırçası

HAZIRLANIŞI:
Küçük bir kase içerisine su ile karbonatı ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırın sonra bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza nazikçe dudaklarınıza yedirin. Diş fırçasının yumuşak uçlu olmasına dikkat edin. 1 dakika beklettikten sonra dudaklarınızı ılık su ile yıkayın ve havlu yardımı ile kurulayın.

 

*ZEYTİNYAĞI İLE DUDAK PEELİNGİ
MALZEMELER

  • Toz şeker
  • Zeytinyağı

HAZIRLANIŞI:
Küçük bir kase içerisine toz şeker ve zeytinyağı ilave edin. Hazırladığınız peelingi macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Arkasından dudağınıza dairesel hareketler yaparak ve temiz bir pamuk yardımıyla dudaklarınıza yedirin. Dudaklarınıza bu masajı 5 dakika boyunca yapabilirsiniz. Arkasından dudaklarımızı yıkayıp nemlendirici kreminizi sürebilirsiz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>