Anasayfa » Dekorasyon » EV DEKORASYONUNDA RENK UYUMU NASIL OLMALI ?

EV DEKORASYONUNDA RENK UYUMU NASIL OLMALI ?

DEKORASYON1

EV DEKORASYONUNDA RENGİN ÖNEMİ

Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken yegane unsurlardan biride eşyaların, halıların ve duvarların renklerinin birbirine uymasıdır. Bu uyum sağlanırsa evinizin olduğundan çok daha güzel gözükecektir. Evinizin gök kuşağı gibi olmasını istemezsiniz.

Ev dekorasyonunda renk uyumunu sağlamanın birden çok yolu vardır. Örnek verecek olursak duvarınızın rengiyle zeminin rengini aynı tutmak veya eşyalarınızın rengiyle halılarınızın rengini bir tutmak renk uyumunu yakalamanıza yardım eder.
Sol taraftaki fotoğrafımızda gördüğünüz gibi eğer koyu renge sahip mobilyalarınız varsa odanıza serdiğiniz halınız ve perdeleriniz açık renkte olmalıdır.

 

 

DEKORASYON2Diğer bir örneğimizde de gördüğünüz gibi duvarların ve mobilyaların renkleri aynı. Aynı renklerde ev dekorasyonunda renk uyumu sağlamanıza yardım edecektir. Bu yola da başvurabilirsiniz.

 

DEKORASYON3

 

 

 

 

 

Eğer açık renk döşeme kullanıyorsanız mobilyalarınızı açık renkte seçmenizi önermeyiz. Mobilyalarınızı koyu renkte seçmeniz ev dekorasyonunda renk uyumunu yakalamanızda yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>