Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » ERKEĞİ EVLİLİK YOLUNA GÖTÜREN KADIN

ERKEĞİ EVLİLİK YOLUNA GÖTÜREN KADIN

Kadınların ortak kanısıdır ‘ Erkeklerin kadınları anlamaması.’. Söz konusu olan bir evlilik olunca iş daha karmaşık bir hal alıyor. Her iki taraf da birbirleri tarafından anlaşılamamak konusunda hemfikir aslında… Uzun soluklu beraberlikler bile evlilik söz konusu olduğunda ilişkiler bitebiliyor. Peki sevgili olmaktan farkı nedir evliliğin? Erkeklerin evlilikten beklentileri nedir? Erkekler evlilikten niçin bu kadar korkuyor?

kjkhkhBu sorular kadınların erkekler hakkında kafalarında cevap bulamadıkları onlarca sorudan sadece birkaçı. Biz bu soruları tek bir soru cümlesinde toparladık: ”Erkekler nasıl kadınlarla evlenmek istemez?”. Asıl cevaplanması gereken soru da bu aslında. Uzun araştırmalar sonucunda edindiğimiz bilgilere göre, bakalım erkekler nasıl kadınlarla evlenmek istemezmiş!

Erkekler fazla ilgiden bunalır…

Sevgi ve alaka her erkeği mutlu eder. Fakat bu ilgi abartıdığında erkekler bunalır ve kaçarlar. Uzun süreli bir beraberlikte dikkatinizin devamlı olarak sevgilinizin üzerinde olması ilk zamanlar onun hoşuna gidebilir. Ancak bir süre sonra bu ilgiden sıkılıp sizden uzaklaşacağı ne yazık ki kaçınılmaz bir gerçektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için kendinize bir uğraş edinmeli ve o olmadan da mutlu olabileceğinizi ona göstermelisiniz. Unutmayın, kaçan kovalanır!

Baba sevgisini sevgilinizde aramayın…

Baba sevgisinin eksikliğini hisseden kadınlar genellikle kendilerinden yaşça büyük ve olgun erkeklerle birlikte olmayı tercih ederler. İçten içe baba sevgisinin eksikliğini birliktelikleriyle doldurmak isterler. Başlangıçta bu tarz durumlar yaşayan kadınlar erkeklerin ilgisini çeker. Fakat sonrasında kadının sorunları olduğunu fark eden erkekler ilişkilerinden sıkılır ve uzaklaşırlar. Bu tarz problemlerinizi birlikteliğinize yansıtmamanızı tavsiye ederiz.

Onu yönetmeye çalışmayın…

Erkekler kendine güvenen güçlü kadınlardan hoşlanırlar. Fakat kadın onu yönetmeye, davranışlarına karışmaya başlayınca başlangıçta sessiz kalsalar bile ilerleyen zamanlarda bu tutum onları sıkmaya başlar ve özgürlüklerini özlerler. Böyle bir ilişkide ayrılık söz konusu olmasa bile evlilik gündeme geldiğinde, erkek ömür boyu tutsak hayatı yaşayacağı hissine kapılarak böyle bir kadınla hayatını birleştirmek istemez.

Oyunu fazla uzatmayın…

Başta dediğimiz gibi, ”kaçan kovalanır” taktiği her zaman işe yarar. Ama bu oyunu çok fazla uzatmayın. Başlangıçta zor kadını oynamak eğlencelidir ve erkeği hırslandırır. Fakat bu oyunu fazla uzadığında erkek sıkılmaya başlar.

Sevgilinizin kişiliğini değiştirmeye çalışmayın…

Onu sevecekseniz olduğu gibi kabullenmeli ve değiştirmeye çalışmamalısınız. Hiç kimse tam anlamıyla değişmez, ki değişmek de istemez zaten. Bu tutum kadınların en sık yaptığı yanlışların başında gelir ve ilişkiyi zedeler. Erkekler onları oldukları gibi seven ve kabullenen kadınlar ile evlenmek isterler.

Ne kendinizi ne de onu başkaları ile kıyaslamayın…

Sürekli birileri ile yarış halinde olan kadınlar erkeklerin en sevmediği kadınlardır. Erkekler özgün kadınlardan hoşlanır.  Kadının kendini kimseyle yarıştırmasını istemediği gibi kendisiniz de başka erkekler ile kıyaslanmasını istemez. Böyle bir durumda erkek kendini baskı altında hisseder ve uzaklaşır.

Onun yanında hayatınızdan keyif alın…

Günümüzdeki kadınlar zayıf kalabilmek için hiçbir şey yemiyorlar. Bu sağlıksız bir davranış olduğu gibi erkekler de bu tutumdaki kadınlardan hoşlanmazlar. Çünkü erkekler süs bebeklerinden değil hayatındaki küçük şeylerden mutlu olabilen ve keyif alabilen kadınlardan hoşlanırlar.

Yalan söylemeyin…

Evlilik sağlam temeller üzerine kurulması gereken hayatın en önemli adımlarından biridir. kimse boşanmak için evlenmez ve sağlam temellerin en önemli malzemesi güvendir. Erkekler güvenmedikleri kadınlar ile ciddi bir gelecek düşünmezler.

 

BÜŞRA İLASLAN BOZ

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>