Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » Erkekler » ERKEKLER NEDEN ALDATIR?

ERKEKLER NEDEN ALDATIR?

ERKEKLER YANITLADI: NEDEN ALDATIYORUZ?

ERMAN YURDAKAN NİSA TAİFESİ YAZARIALDATTIM… AMA SOR Bİ’SOR, NEDEN ALDATTIM?

Ne kadar yanlış da olsa, kötü olsa da biliyoruz ki erkeğin de kadın da aldatanı var, inkârın lüzumu yok. Maksat bahane bulmak, masumlaştırmak değil, fakat sebeplerini bilmek de engellemenin ilk adımı.

ABD’de bir araştırma şirketi 200 erkeğe, eşlerini ya da sevgililerini niçin aldıttıklarını sormuş. Anketin hayli ilginç ve ezber bozan sonuçlarının analizini 5 başlıkta topladık.

TAMAMEN DUYGUSAL

Erkeklerle ilgili en yaygın önyargı, sınırsız seks istediği ve sadece seks ihtimali üzerine hiçbir sebep olmaksızın aldatabileceği. Ankete katılan erkeklerin %48’i aldattığı partnerinden cinsellik dışında hiçbir duygusal tatmin alamadığını belirtmiş. Yani sanılanın aksine erkeklerin çoğu, sadece seks olsun diye değil, seksten başka bir şey yok diye aldıtıyor. Erkeğinize sosyal hayatında, iş hayatında, yaşadığı her türlü sıkıntıda destek olmak, bağlanmasını sağlamanın ilk kuralı.

PİŞMANLIK DUYGUSU

Sebep ne olursa olsun, araştırmaya göre, aldatan erkeklerin %66’sı, sonrasında pişmanlık duyuyor ve bir daha yapmamaya karar veriyor. Ne var ki, bu yüzde %66’nın büyük kısmı bir süre sonra pişmanlığını yenip tekrar aldatıyor.

MAHALLE BASKISI

Erkek muhabbeti öyle bir şey ki, bazen insanı değiştirir. Sosyal çevresinde özellikle maço tipleri bol bulunduran erkekler, arkadaş etkisiyle aldatmaya yönelebiliyor. Ankete katılanların %77’si, karısını aldatan fakat buna rağmen iyi bir insan olduğunu düşündüğü en az bir erkek arkadaşa sahip. Normalde çok sevdiği dostu aldatmaya başlayınca, dostuna kötü diyerek onu kaybetmek istemeyen erkek, kafasında aldatmayı masumlaştırıyor ve daha eğilimli bir hale geliyor. Yani asıl korkmanız gereken arada beraber bara gittiği bekar arkadaşları değil, boş yere üzmeyin adamı.

EVDE SAYGI YOKSA İŞYERİNDE VAR

Aldatan erkeklerin %40’nın, aynı iş yerinden bir kadınla ilişkisi olduğu belirlenmiş ancak bir nokta daha var, bu yanıtı veren erkeklerin hemen hepsi eşinden ya da sevgilisinden beklediği kadar saygı göremediğini, buna karşın iş yerindeki ilişkisi olan kadının ona çok saygı gösterdiğini belirtmiş. Sekreteri ya da müdürü güzel diye trip atmak pek iyi bir yöntem değil, anlayacağınız.

İKİNCİ KADIN DAHA SEKSİ FALAN DEĞİL

Aldatmanın ilk nedeninin duygusal tatminsizlik olmasından da anlaşılabileceği üzere, erkekler ikinci kadının daha çekici olmasıyla ilgilenmiyor. Aldatan erkeklerin sadece %12’si birlikte oldukları diğer kadının, eşlerinden daha iyi seviştiğini ya da daha güzel olduğunu belirtmiş. Geri kalanı ise, eşlerinden daha çirkin ve yatakta daha kötü bir kadına gidiyorlar.

BUNCA SEBEP OLSA DA BİR GERÇEK BAKİ

“Karım benim anlamıyor… Bir sefercikti yahu… Ama o da şöyle böyle yaptıydı…” Nedeni ve bahanesi önemli değil. Yukarıda yazanlar, bir araştırma şirketinin anket sonucundan elde edilen analizlerdir. Bu, aldatan erkeğin, kullanılacak çok sıfat var ama en hafif tabirle, güvenilmez olduğu gerçeğini değiştirmez. Aldatmaktan geri dönrürmeye değecek olan bir erkek zaten aldatmadan önce başka bir kadına gidecek kadar ilişkinizde sorun olduğunu, mutsuz olduğunu size söyler. Söylememişse, koyun kapıya, gitsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>