Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » Erkekler » ERKEĞİN BEDEN DİLİ SÖZLÜĞÜ

ERKEĞİN BEDEN DİLİ SÖZLÜĞÜ

ERKEKLERİN BEDEN DİLİ NE ANLATIYOR?

Beden dili dediğimiz, kültüre ve cinsiyete göre değişse de, tüm dünyada üç aşağı beş yukarı aynı anlamları içeren hareketler. Erkeklerin, kadınların karşısında özel olarak öne çıkan hareketlerinin çoğu bilinçaltı kontrolündedir. Kendi cinsime ihanet edip her şeyi ifşa ediyorum, buyurun.

SİZİNLE İLGİLENDİĞİNİ KAŞLARINDAN ANLARSINIZ
Sizi gördüğünde kaşları yukarı kalkıyorsa, iyi bir başlangıç yapmışsınız demektir. Beğendiği birini gördüğünde, içgüdüsel olarak gözleri daha çok açılacaktır, bu da kaşlarının yukarı kalkmasına sebep olur. Sizi süzmekte, siz de birkaç saniye aynını yapın, mesaj alınsın. Sadece ilk görüşte değil, eğer hoşlanıyorsa her konuştuğunuzda kaşları kalkacaktır. Gözlerinde, bakışlarından değişiklik olmuyorsa sıkıldığı kesin.

lkjhgfcvbjklşiNERENİZE BAKTIĞI ÖNEMLİ
Sohbet sırasında erkeğin gözlerinize bakması etkileyici gelebilir. Fakat asıl dikkat etmeniz gereken, dudaklarınıza bakması. Bir erkek, çekici bulduğu kadın konuşurken onun dudaklarını izler, sizi arzuladığını anlamanız için oldukça ayırt edicidir bu. Arada elbette muhtelif yerlerinize kaçamak birkaç bakış da atacaktır. Ancak gözler sonunda yine dudağa döner. Gözler çabucak yüzünüze geri dönmüyor, sürekli bedeninizde geziniyorsa duygusal olarak etkilenmekten ziyade aklı direk sevişmeye gitmiş demektir.

ELİ SAÇINA GİTTİ Mİ?
Bir erkek, karşısındaki kadından hoşlandıysa eli saçına gidecektir. Normalde tüm gün yataktan kalktığı saçla gezen adam bulduğu her yansımalı yüzeyin karşısında saçını düzeltiyorsa, kendisini beğenmeniz için çırpınıyordur. Sadece saç da değil, kravat, gömlek, şapka, gözlük, atkı… Üzerinde ne varsa illa ki oynar, düzeltme ihtiyacı hisseder. Yetmez, kendi derisini de düzeltebileceği inancıyla sık sık yüzüne, boğazına, koluna dokunur.

DURUŞU DEĞİŞİR
Erkekler, beğendikleri bir kadınla konuşurken, kafalarını öne uzatırlar, hafifçe eğilirler. Dudaklar burada da devreye girer, erkek, hoşlandığı kadın konuşurken dudaklarını aralar. Oturuyorsa bacaklarını birleştirmez, ya daha geniş oturur ya da bacak bacak üstüne atar. Kız istemeye gelmiş damat ya da bayramda zoraki akraba ziyareti yapan ergen gibi oturuyorsa, sorun var.

DOKUNMAYA BAHANE ARAR
Erkek, kendisini cezbeden kadınla sözlü iletişim ile yetinemez, dokunmak ister. Konuşurken dirseğinize, kolunuza, omzunuza dokunur. Yürürken sırtınıza dokunur. Yan yana oturuyorsanız bacağını yaklaştırır. Elinizi tutmak için gayet de uzanabileceği yerdeki tuzluğu rica eder. Dokunmak için her yolu dener. Hiçbir girişimde bulunmuyor ise muhtemelen sizle pek ilgilenmiyordur.

DİKKAT ÇEKEYİM DERKEN MADARA OLANLAR
Yalnız başına ise sizi bakarak duruşunu değiştirecek, kasılacaktır. Klasik göbek içeri, omuzlar dik, kafa kalkık duruşa geçer. En azından dener. O anda ne kadar komik göründüğünü fark etmeyebilir. Zira bütün ilgisi sizdedir, kendinin bile farkında değildir. Arkadaşlarıyla çevrili ise kendini ortamdaki muhabbetten soyutlama yoluna gidebilir. Onlara kısa cevaplar verip sizi izlemeye geri döner. Ya da tam tersine, “ortamın en eğlenceli, en değişik erkeği benim” mesajı vermeye çalışıp yüksek sesle konuşur ve güler. Her ne anlatıyorsa abartılı jestlerle süsler. Yine ne kadar komik görünebileceğinin farkında değildir. Tabi ki bazılarımız bunların da hakkını verebiliyoruz, işe yaradığı olmuyor değil.

 

ERMAN YURDAKAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>