Anasayfa » Kadınca » Güncel Haberler » DÜNYANIN EN ZENGİN GELİNİ

DÜNYANIN EN ZENGİN GELİNİ

KAYINPEDERİN SARAYINDA “AKSARAY”DAN FAZLA ODA VAR

Zenginin malı züğürdün çenesi yorar ise benim de klavyedeki parmaklarımı yorar. Brunei Sultanı Hasan El Bulkiye, zenginlik ile görgüsüzlük arasında korelasyon olabileceği yönündeki ihtimalleri güçlendiren bir düğünle küçük oğlunu evlendirdi. Prens Abdul Malik, bilişim uzmanı Dayangku Raabi’atul Adawiyyah’ı kendine prenses seçti.

3

Düğünde geline kimsenin altın takması gerekmedi zira gelin komple altın kaplama. Şaka değil. Gelin ve damadın düğün kıyafetleri som altından değilse de bunun bir tık altı neyse o. Kıyafetlerinin olabilecek her noktasında altın süsler ve elmaslar var.

Gelin hanımın takılarını sayacak olursak: ayakkabısının topuğu saf kristalden; ayak bileğindeki bilezik, parmağındaki bıldırcın yumurtası kadar yüzük ve boynundaki kocaman taşlı kolye ise elmsastan. Bir de yine elmastan tacı var. Bunun dışında envai çeşit altın takı her yanından fırşkırmakta. Damadın da takıları bir bu kadar ediyor. Bu kadar takıyı elbette ki sadece hısım akraba görse, yetmez. O sebeple düğüne üstü açık Rolls Royce ile halkı selamlayarak geldiler. Rolls Royce tabii ki altın kaplama. Yeter mi, yetmez; davetlilerin oturdukları koltuklar da altından!

1

Düğün masraflarının 100 milyon doları bulduğu iddia ediliyor. Ülkenin sultanı bunca harcamayı kendi oğlunun düğünü için yapınca, ne kadar hırsız, ne kadar gaddar bir adammış diye meraklanıp Brunei’nin ekonomisine biraz baktım. İşsizlik %3,7 iken enflasyon %2,7. Kişi başına düşen milli gelir 48 bin 800 dolar. Türkiye’de ise 19 bin 500 civarı. İlginç bir sayı daha vereyim: Brunei sultanının sarayında 1788 oda var. Ha gayret, iki kaçak kat çıkıp birkaç yüz oda daha ekledik mi bizim ekonomimiz de şahlanacaktır muhakkak.

Neyse, siz böyle görgüsüzlük abidesi düğünleri boşverin zaten. Bakın mesela geçenlerde haberini verdiğimiz ABD’li tatlı çiftinki gibi bir düğün yapın. En olmadı Kardeşler Düğün Salonu’nda büyük halanız çeyrek takar, nedir yani.

ERMAN YURDAKAN NİSA TAİFESİ YAZARI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>