Anasayfa » Sağlık » Estetik » DUDAKLAR NASIL DOLGUNLAŞTIRILIR

DUDAKLAR NASIL DOLGUNLAŞTIRILIR

Kadınlardaki en çekici görünümü dolgun dudaklar ile  ortaya çıkar.Bu durum sadece günümüzü değil asırlardan bile bu şekilde devam etmiştir. Dolgun dudaklar her zaman kadınları daha çekici göstermiştir. Yaşınız ilerledikçe dudaklarınız zamanla incelir, küçülür ve çekiciliğini kaybeder.Fakat günümüzdeki bir çok olanak ile dudaklarınızı eski haline getirebilirsiniz. Dudak esnettikleri,makyaj hileleri ya da son zamanlarda bir çok bayanın kullandığı küçük aletler ile dudaklarınızı daha dolgunlaştıra bilirsiniz. Dudak dolgunluğunun yanı sıra  dudak kenarlarında oluşan yatay çizgiler, dudaklarımızı aşağı sarkık göstermesi de  yaşlanmanın belirtileridir. Bu da yüzde üzgün bir ifade oluşmasına sebep olabilir. Dolgu maddeleri bu çizgilerin giderilmesinde kullanılabilir.

Dudakları dolgunlaştırmak için bazı öneriler;

Karanfil Yağı

Karanfil yağı dudaklarınız için ideal bir bakım ve dolgunlaştırır.. Tarçın yağı ile hemen hemen aynı olan karanfil yağı, dudağınızın dış çevresinde bulunan çizgileri de azaltarak dolgun dudaklara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı da  dudakları arzu edilen dolgunluğa kavuşturmak için kullanılan bir yağdır. Biberiye yağını aktarcılardan bulmanız mümkündür. Biberiye yağını evinizde bulunan bir sade dudak parlatıcısı veya  sıvı rujunuzun içerisine az bir miktar damlatırsanız dudaklarınızdaki istenilen dolgun görünümüne kavuşacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>