DUDAK BAKIMI

Kadınlar, saçlarına verdikleri önem kadar dudaklarının bakımına da önem verirler. Çünkü kadını kadınsı gösteren dış organlardan biridir. Bu nedenle dudak kadınlar için önemlidir. Özellikle kış aylarında soğuktan dolayı oluşan çatlaklar dudakların görüntüsünü bozabilir.

Peki Dudak Bakımı Nasıl Olmalıdır ??

– Günlük olarak dudaklarınıza nemlendirici bakım kremleri sürmeli, fakat  fazla parlatan nemlendiricilerden olmamasına dikkat etmelisiniz.İdeal olan orta parlaklık ve biraz mat görünümü verecek olan Kremler ilk tercihiniz olmalı. Bunun haricinde aşırı kremlerden kesinlikle kaçınmalısınız.

–Dudak çatlamaları önlemek için evden çıkmadan vazelin sürebilirsiniz. Vazelin sürmeniz, soğuklara karşı dudaklarınızı daha  fazla korur. Bu sayede rüzgar ne kadar şiddetli olursa olsun dudaklarınız çatlamaz. Aynı zamanda Vazelin, ruj rengini de korur ve mat bir şekilde görünmesini sağlar.

– Eğer dudaklarınız kuruyor ve ruj sürseniz de sabit olarak kalmıyorsa, bunun için dışarıya çıkmadan önce önlemini almanız gerekir. Nemlendirici kremlerin yanı sıra, eczaneler veya  bazı marketlerde bulunan Dudak koruyucu kremlerden almanızı öneririz.

Eğer yaptıklarınız dudağınız için halen iyi gelmemişse o zaman bu tarifi uygulayabilirsiniz;

200 Gram susam yağı ve 500 Gram bal mumundan dudaklarınız için krem yapabilirsiniz. Bu malzemelerin ikisini de karıştırarak krem kıvamını getirin. Fakat aşırı sıcaklıktayken dudağınıza uygulamayın. Dudaklarınıza gece yatmadan önce  sürünüz ve  sabah kaldığınız  da bakımlı ve kurumayan dudaklarınız ile karşılaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>