Anasayfa » Güzellik » Estetik » DOLGUN DUDAKLAR İÇİN ÖNERİLER

DOLGUN DUDAKLAR İÇİN ÖNERİLER

DUDAKLARI DOLGUN GÖSTERMENİN YOLLARI

Dolgun dudakların daha seksi olduğu kesin, ama peki ince dudaklara sahip kadınların dudaklarını daha dolgun göstermeleri mümkün değil mi? Dudak dolgusu dışında, dudaklarınızın geçici olarak da olsa dolgun görünmesini sağlayacak birkaç fikir ve makyaj hilesi tabi ki var! İşte dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermenin yolları;

DUDAK

  • Daha Dolgun Dudaklar İçin Tarçın: Dudaklarınızı dolgun göstermenin doğal ve en kolay yollarından bir tanesi tarçın ile peeling yapmaktır. Dudaklarınızda lip balm veya ruj olmasın, tamamen çıplak bırakın. Bir çay kaşığı toz şeker, bir çay kaşığı toz tarçın ile bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırın. Bu karışımı hafifçe ovalayarak dudaklarınızda uygulayın. Dudaklarınızdaki kuru ve ölü derilerden arındırır. Karışımı uyguladıktan sonra dudaklarınızı hemen yıkamayın, 2 dakika kadar dudağınızda bekletin. Ardından ılık su ile temizleyebilirsiniz. Tarçın, dudaklarınızda karıncalanma hissi yaratacaktır. Bunun sebebi dudaklarınızdaki kan akışını hızlandırmasıdır. Böylece dudaklarınız geçici olarak daha dolgun görünür.
  • Daha Dolgun Dudaklar İçin Dolgunlaştırıcı Lip Balm: Eğer aceleniz varsa ya da peeling hazırlanmaya üşeniyorsanız dolgunlaştırıcı lip balm veya dudak parlatıcılarını tercih edebilirsiniz. Tıpkı tarçın peelinginde olduğu gibi bu ürünlerin içerisinde bulunan aktif maddeler dudaklardaki kan akışını hızlandıracaktır. Ancak bu ürünler peeling gibi dudaklarınızdan temizleyemediğiniz için uzun süre kullanımı pek tavsiye etmiyoruz. Dudaklarınızdaki yanma hissini hesaba katmalısınız.
  • Daha Dolgun Dudaklar İçin Dudak Kalemi: Dudaklarını dolgun göstermek isteyenlerin en iyi yardımcısı dudak kalemidir. Öncelikle dudaklarınıza cilt renginizle en uygun kapatıcıyı uygulayın. Daha sonra dudaklarınızın doğal rengine yakın bir dudak kalemi ile dudak çizginizin dışından başlayacak şekilde dudaklarınızı çerçeveleyin. Rujunuzu da sürerek daha dolgun bir dudak illüzyonu yapabilirsiniz. Ama bu makyaj hilesi üzerinde biraz pratik yapmadan dışarı çıkmayın lütfen…
  • Daha Dolgun Dudaklar İçin Aydınlatıcı: Dudaklarınızın üst kısmında bulunan çukura aydınlatıcı uygulayarak da daha dolgun bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  • Daha Dolgun Dudaklar İçin Ruj Seçimi: Makyaj yaparken kullandığınız rujların rengi de dudaklarınızın ince yada kalın görünmesini etkiler. Eğer dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız koyu renk rujlardan kaçınmalısınız. Bunun yerine parlak, daha açık tonlarda olanları tercih edebilirsiniz. Bu kırmızı ruj süremeyeceğiniz anlamına gelmez, sadece koyu kırmızı tonlarından uzak durmalısınız.
  • Daha Dolgun Dudaklar İçin Parlatıcı Uygulayın: Dudaklarınıza açık tonlarda bir ruj uyguladıktan sonra üzerine ışıltılı bir dudak parlatıcı da geçerseniz dudaklarınız olduğundan daha dolgun görünebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>