Anasayfa » Sağlık » Kadın Hastalıkları » Dolandırıcılar Sağlık Bakanlığı Adına Meme Fotoğrafı İstediler

Dolandırıcılar Sağlık Bakanlığı Adına Meme Fotoğrafı İstediler

Dolandırıcılar Sağlık Bakanlığı Adına Meme Fotoğrafı İstediler

İnternet her çeşit insanın fink attığı bir ortam. Dolandırıcının da her türlüsüne yıllardır alıştık. Yine de şaşırtmayı başaran girişimler oluyor.

Meme kanseri konusunda son yıllarda bilinçlenmenin artması güzel. Sivri zekalı bir dolandırıcı da bu bilinçlenmeden kendine pay çıkarmayı denedi. Sağlık Bakanlığı adına sosyal medyada hesap açan dolandırıcı, kadınlardan memelerinin fotoğrafını göndermelerini istedi.

kjkj

Dolandırıcı gözüne kestirdiği genç kadınlara şu mesajı yolladı: “Merhaba sağlık bakanlığı tarafından genç kızlarda meme kanseri olup olmadığını öğrenmek için görevlendirildim. Sizde bize destek olmak ve genç yaşta meme kanseri olan arkadaşlarımıza yardım etmek için lütfen memenizin birkaç resmini yollar mısınız? Bize ulaşmak için 0216 4444444′ ü arayabilirsiniz dakikası 2 TL”

Kolpalığı ilk cümlesinden belli olan bu mesaja inanıp da kaç kadın mağdur oldu, bilemiyoruz. Şu ana kadar 4 kadın, şantaja maruz kaldıkları iddiasıyla savcılığa başvurdu, olay da böylelikle açığa çıktı. Sahte hesabın kaç kadın memesi fotoğrafına sahip olduğu henüz belli değil.

İNEK MEMELİ YANIT GELDİ

inek memesiKendisine sahte hesaptan meme fotoğrafı isteği gelen bir kadının ise, karşısındakinin dolandırıcı olduğunu anlayarak inek memesi fotoğrafı yollaması, sosyal medyada olayın mizah sosu da eklenerek duyulmasına ön ayak oldu. Elbette başka eğlenceli yanıtlar da verildi.

bakanlık açıklaması

Sağlık Bakanlığı ise geç de olsa bir açıklama yaptı. Resmi Twitter hesabından “Bu sayfa Sağlık Bakanlığı’nın Twitter’daki tek resmi hesabıdır. Sağlık Bakanlığı’na ait sosyal medya hesapları üzerinden “Tıbbi Gerekçeler” öne sürülerek hiçbir fotoğraf veya video talep edilmemektedir. “Sağlık Bakanlığı” adını kullanarak, sizlerden bu gibi taleplerde bulunan hesap ve mesajlara lütfen itibar etmeyin” mesajını yayımladı.

DÜZENLİ KONTROL ÖNEMLİ

Meme kanseri dalga geçilecek bir mevzu değil. Ergenlik çağına erişmiş her sekiz kadından biri meme kanserine yakalanma riskiyle karşı karşıya. Ailesinde kanserli bireyler olan kadınlarda bu oran daha da yükselebiliyor. Düzenli kontrollerle erken teşhiste ise kurtulma ihtimali %90’a kadar çıkıyor. Özellikle 40 yaşını geçen kadınların mutlaka her yıl doktora gidip mamografi çektirmesi gerekiyor. Elle yoklayarak kist tespit etmek de bir yöntem ancak mamografi herhangi bir kist oluşmadan 2 yıl önce kanseri tespit edebiliyor. Lütfen her yıl kontrollerinizi yaptırın.

ERMAN YURDAKAN NİSA TAİFESİ YAZARI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>