Anasayfa » Güzellik » DOĞRU SAÇ RENGİ NASIL SEÇİLİR?

DOĞRU SAÇ RENGİ NASIL SEÇİLİR?

Bayanların en zorlandığı konulardan biri saç renkleridir. Hangi saç rengini yaptırsam bana daha çok yakışır? kendilerine en çok sordukları soruların soruların başında gelir.
Saç rengi uzmanları bayanlara en çok yakışan saç rengini doğal saç renginize en yakın olan renk olarak tanımlıyorlar. Çünkü saç rengi değiştirirken en çok dikkat edilmesi gereken cilt tonu ve göz rengidir. Doğal saçlarımız da ten ve göz rengimize uygundur. Saçlar boyanırken en çok yapılan hata, bayanların kendilerini olduklarından daha yaşlı göstermeleridir. Saç renginiz sizi yapmacık göstermemelidir. Cilt renginiz ile bütünleşerek, gözleriniz ile uyum içerisinde olması gerekir.

Saçlarınızı Boyarken Seçerken Doğal Saç Renginizi Düşünün!

Doğal renginize yakın bir saç boyası tercih ederseniz sıkıntı yok. Fakat ten renginize uyumlu farklı bir saç boyası tercih ederseniz gölge modelleri ile daha doğal bir görünüm elde edeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı bir saç rengi istiyorsanız. Doğal bir şekilde parlayan, güneşin altında yansıma yapan tonları tercih etmeniz daha doğal bir görünüm kazanmanız için ilk kuraldır. Bunları yaparak cilt ile saç renginin doğal görünüm görünmediğini mutlaka kontrol ederek saçlarınıza gölge uygulaması yapın. Sarı saç üzerine, kumral veya bal köpüğü tonlarında gölgeleri seçerseniz daha doğru bir karar vermiş olursunuz. Aykırı renkler yerine aynı renk paletinde olan saç boyalarından tercihler yaparsanız doğallığı daha kolay yakalayabilirsiniz.

Cilt Tonunuzu Göz Önünde Bulundurun!

Saç boyası tercihlerinizde önceliği mutlaka ten rengine uyum sağlayıp sağlamadığı olmalıdır. İster kızıl seçin, isterseniz sarı, eğer ten rengine uyumsuz ise hiç hoş olmayacağına emin olabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; sarı saç rengini var sayalım. Sarı saç boyası için doğal saç renginizin açık kahve, açık kumral gibi tonlar olması gerekir. Cilt renginiz ise pembemsi veya altın sarısına yakın bir ton olabilir. Makyaj tercihleriniz de pembe tonları olmalıdır. İşte o zaman yüzünüzün güzelliği tam anlamı ile ortaya çıkabilir.
Eğer koyu bir cilt tonuna sahipseniz sizlere önerebileceğimiz çikolata kahve tonları, kahve kızıl tonları olabilir. Koyu ciltler için yine koyu doğal sarı tonlarının renk paletini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda karamel kahve de size çok yakışmaktadır. Cilt renginiz çok açık ise, açık karamel, açık sarı ve kızıl sizin için doğru seçim olabilir. Bu tarz bir uyum ile yüzünüzün daha çok ön planda olacağı ve daha güzel görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Gözlerinizin Rengini Açın!
Yeşil, Ela, Mavi veya kahve gözler. Saç renginizi uygun bir ton seçtiğinizde göz renginizin daha açık görünmesini sağlayabilirsiniz. Derin kahve gözlerinizi daha gizemli yapmak ister misiniz? Veya yeşil bir göz renginin daha açık görünmesini? İşte kızıl saçlar, orta ve koyu sarışın tonları, kestane tonları göz renklerinizi daha açık gösterir. Kızıl tonları, karamel kahve, küllü sarıdan uzak durulmalıdır. Bunlar göz renginizi daha koyu göstermektedir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>