Anasayfa » Güzellik » DOĞRU RUJ RENGİ NASIL SEÇİLİR?

DOĞRU RUJ RENGİ NASIL SEÇİLİR?

RUJ RENGİNE KARAR VERİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Makyaj seven hanımlar için ”Ruj nasıl seçilmeli, ruj seçerken nelere dikkat edilmeli ve dudağa en uygun ruj rengi nasıl seçililir?” sorularının yanıtlarını maddeler halinde yanıtladık.
RTYUJNBGVBNÖÇ

– Öncelikle rujunuzu alırken mutlaka deneyin. Yalnızca rengine bakıp almayın.

– Dolgun dudaklara sahipseniz, mat tonları tercih etmelisiniz. Ancak dudaklarınız inceyse daha kalın görünmesi için, ruj sürdükten sonra dudaklarınıza parlatıcı sürebilirsiniz.

– Gün içerisinde kullandığınız rujların yanı sıra bir de sadece geceye uygun rujlarınız olmalı. Örneğin şarap kırmızısı bir ruj gece davetlerinde oldukça dikkat çekici olurken, gündüz için pek tavsiye edilmez.

– Dudaklarınıza bir miktar seksilik katmak için, ruj sürmeden önce rujunuza uygun renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Dudak yapınız ince ise aşırıya kaçmamak şartıyla çerçeveyi dudaklarınızın hafif dışına taşırarak çekebilirsiniz.

– Dudak kalemlerinin ucunun iyi açılmış olmasına dikkat edin. Aksi halde dudağınızın kenarına çekeceğiniz olması gerektiğinden kalın olabilir.

– Doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, dudak kalemi ile çerçeveledikten sonra dudağınıza yalnızca lipstik sürün.

Beyaz tenliyseniz…

Doğal tonlar

Çekici karamel tonları cildini doğal gösterir.

Pembe tonları

Parlak pembe tonları sadece masumiyet kazandırmaz, ayrıca çekici de kılar.

Kırmızı tonları

Çilek kırmızısı cazibeli bir kırmızı tonudur. Sürene de, bakana da enerji verir.

Buğday tenliyseniz…

Doğal tonlar

Şekerleme gibi parlak bir renk uygun olacaktır. Angelina Jolie de bu tonları tercih ediyor.

Pembe tonları

Metalik pembeler buğday tenlilere çok yakışacaktır.

Kırmızı tonlar

Orkide çiçeğinin kırmızıya yakın tonları cildine uyar.

Turuncu tonları

Bu ateşli renk mükemmeldir ve sana çok akışır.

Esmer tenliyseniz…

Doğal tonlar

Kayısı tonları yüzüne sıcak bir ifade kazandırır.

Pembe tonları

Altın tonlardaki şeker renkleri esmerlerde her zaman şık ve asil durur.

Kırmızı tonlar

Dut rengini düşünün. Bu renk dudaklarınızı çekici gösterir.

Turuncu tonları

Balkabağı renginin özellikle mat tonları esmerleri ayrı bir çekici kılar.

Çıplak gibi görünen dudakların en doğru kullanımı, dumanlı göz makyajı ve hafif bronz bir ten makyajı ile birlikte olur. Zaten, çıplak görünen dudaklar sezon makyajının en popüler trendleri arasında yer alıyor.

Doğru yapılırsa, çıplak dudaklar koyu gözler ile harika bir görünüm yaratabilir. Ten rengi ruj, kadından kadına değiştiğinden kişiye özel seçilmesi gerekir.

1) Öncelikle, ruj uygulamadan önce dudaklarınızın pürüzsüz olmasını sağlayın. Kışın dudaklar çok kuruduğundan, pütürleri temizlemek için dudaklarınıza peeling yapın. Bunun için dış fırçasıyla çok hafifçe dudaklarınızı fırçalayın ve gece yatarken dudak koruyucunuzu sürün. Böylece sabah harika dudaklarla uyanacaksınız. Koruyucu yerine Bepanthen de sürebilirsiniz.

2) Makyaj uzmanları bileğinizin iç kısmında ruju test etmenizi öneriyorlar. Dudak renginize en uygun tonu burada keşfedebilirsiniz. Bileğinizin iç kısmından bir veya 2 ton koyusu dudağınız için idealdir.

3) Beyaz tenliler, kum rengi ve pembe gölgeli ten rengi rujlara bakmalılar. Koyu tenliler ise bronza çalanları denemeliler.

4) Mükemmel bir dudak rengi ruj almak için başka bir ipucu, saf bej ruj tonları yerine pembe ya da şeftali tonlu olanları deneyin. Bu ruj tonları, bej olanlardan daha sıcaktır ve koyu dudak pigmentlerini nötralize etmek için idealdir.

5) Herkesin doğal dudak rengi farklıdır. Dudak rengi koyu olanlar, dudaklarında saf bir çıplak gölge yaratmak için rujdan önce ince bir kat kapatıcı uygulayabilirler.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>