Anasayfa » Güzellik » DOĞAL MAKYAJ TEMİZLEME SUYU NASIL YAPILIR

DOĞAL MAKYAJ TEMİZLEME SUYU NASIL YAPILIR

DOĞAL MAKYAJ TEMİZLEME SUYU

Makyaj temizleme suyuna her yerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz sayısız makyaj temizleyiciler piyasada sizleri beklemektedir.Fakat makyaj temizleme sütlerini her kozmetik mağazasında görmeyebilirsiniz. Bazen de bulduğunuz makyaj temizleme sütü  yüksek fiyatları yüzünden bayanlar tarafından tercih edilmez.Bayanlar ise bunların yerine su ile makyajlarını temizlemekle yetinirler.Fakat su ile yapılan temizleme işleminde sadece görünen makyajı temizlerler. Geriye kalan gözle görülmeyen makyaj kalıntıları cilt yapısını bozarak cilde zarar vermeye başlar.Kozmetik mağazalarında bulunan ürünler sizin için uygun fiyatta değilse ya da kimyasal madde içeren ürünler kullanmak istemeyenler için doğal makyaj temizleme suyu tam size göre.

SALATALIKLI MAKYAJ TEMİZLEME SUYU

Malzemeler:

  • 1 adet büyük salatalık
  • 1 su bardağı süt

İlk olarak salatalıklar kabukları ile birlikte rendelenir. Sonra üzerine süt ekleyin ve iyice karıştırdıktan sonra bir süzgeç  veya tülbent yardımıyla karışım süzün ve posasız bir karışım elde edilin. İşte makyaj temizleyiciniz hazır.

YEŞİL ELMALI MAKYAJ TEMİZLEME SUYU

Malzemeler:

  • 1 Adet Yeşil Elma
  • Yarım Litre Süt
  • 1 Yemek Kaşığı Badem Yağı

İlk olarak elmanın kabuğunu soyun ve kabuğu rendeleyin. Daha sonra rendelediğiniz elma kabuklarına sütün ekleyerek karıştırın. Bu karışımı süzgeç ya da tülbent yardımı  ile süzün ve posasız karışımın içine badem yağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra makyajınızı temizlemek için doğal bir karışım elde etmiş olacaksınız.

BALLI MAKYAJ TEMİZLEME SUYU

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı su

İlk olarak tüm malzemeleri küçük bir kaba boşaltın ve karıştırmaya başlayın.Arkasından karıştırdıkça tam bir kıvam almaya başladığında elde ettiğiniz bu karışımı tüm yüze ve boyuna uygulayın.Karışımı yüzünüzde ovalayarak cilde yedirin. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. İyice durulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>