Anasayfa » Anne&Çocuk » DİŞ ÇIKARAN BEBEKLERE ANNELER NASIL DAVRANMALIDIR ?

DİŞ ÇIKARAN BEBEKLERE ANNELER NASIL DAVRANMALIDIR ?

ANNELERİN DİŞ ÇIKARAN BEBEKLERİNE DAVRANIŞLARI NASIL OLMALI ?

Bebeğin anne karnındayken oluşan süt dişleri, bebek doğduktan sonra 18-28 hafta arasında çıkmaya başlar. Diş çıkarama süreci bebekler için en büyük zorluklardan birisidir.Dişleri çıkan bebeğin damakları kızar,acır ve yanar. Bu yüzden eline ne geçerse onu sırmayı veya sabit duran mobilya ve sandalyeleri kemirmeye çalışır. Bu şekilde diş çıkaran bebek damaklarının rahatlamaya çalışır. Bu da bebeğinizin enfeksiyon kapma riskini ortaya çıkartır.

Bebeklerin Diş Çıkarırken Verdikleri Tepkiler;

  1.  Günlük yaptıkları hareketler ve aktiviteler de büyük artışlar meydana gelir.
  2. Bebekler diş çıkarırken daha çok ağlar, ses çıkarır ve feryat ederler.
  3.  Diş çıkaran bebekler< genellikle eline geçirdikleri her şeyi ısırmaya çalışırlar. Ayrıca sabit duran mobilyaları, sandalyeler kanepeleri kemirirler.

Anne Diş Çıkaran Bebeğine Nasıl Davranmalı ?

  1.  Anne diş çıkaran bebeğiyle daha çok ilgilenilmeli, sevgi ve şefkat esirgenmemelidir.
  2. Diş çıkaracak bebeğinin eşyaları ve ulaşabileceği nesneleri kemirip ağzına alması risklerine karşı üst seviyede temiz ve hijyenik ortamlar oluşturulmaya çalışılmalıdır.
  3.  Diş çıkaran bebeğe anneler, ne sıcak ne de soğuk sıvı şeyler içirilmemelidir.   ve bebeğe anne sütünün yanında ılık sıvılarla beslenmesine dikkat etmeli.
  4. Bebeğin damak kızgınlığını geçirebilecek oyuncaklar alınmalı ve her gün  detaylı bir temizlikten geçirildikten sonra bebeğe verilmeli.

Bebeğinizin ilgisini çeken dişlerinin kızgınlığını alabilecek oyuncaklar:

bebek oyuncağı bebekler için diş çıkarma oyuncağı dişçıkaran

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>