Anasayfa » Sağlık » Beslenme » DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR ?

DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR ?

Dişlerimiz birçok nedenden dolayı ağrıyabilir.Bunlar yediğimiz besinler,şekerler,mikroplar vb. Diş ağrısı hiç ummadık zamanda, yiyecek tüketirken, gece uyurken vb zamanlarda oluşmakta ve sizi çileden çıkartmaktadır.Bu durumlarda evde yapabileceğiniz kolay uygulamalar vardır.

DİŞ AĞRISINI GEÇİREN YÖNTEMLER

1.Diş Fırçalamak: Dişlerinizde çürük varsa ve yediğiniz besin kırıntıları çürük dişiniz arasına girmişse  ağrı yapabilir.Bu ağrı için diş fırçalamak dişiniz de ki ağrıya neden olan kırıntıları dişinizden uzaklaştıracak ve diş ağrınızın azalmasını sağlayacaktır.

2.Gargara yapmak: Diş ağrısını geçiren başa bir yöntemde sirkeli su ile tuzlu suyu karıştırıp, gargara yapmaktır.Diş ağrısına uyuşturucu etki yaparak diş ağrısını azaltacaktır. Dezenfekte etkisi olduğu için dişi bakteri ve mikroplardan arındıracak, şişlik varsa şişliği azalmasını sağlayacaktır.

3.Karanfil /Karanfil Yağı: Karanfil antiseptik özelliğe sahiptir.Karanfil yağını ağrıya dişinize uygulayın.Ayrıca karanfil yağı birçok diş macununda kullanılmaktadır. Diş ağrısını tedavi edici özelliği vardır.

Dolgulu Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Dolgu dişin ağrıma sebebi dolguya uygulanan baskıdır. Bundan dolayı dolgulu diş ağrısı için ilk yapmanız gereken dişinize ağrı yapan besin kırıntıları olabileceğinden dişlerinizi fırçalamak olacaktır. Daha sonra ılık su içerisine 1-2 tatlı kaşığı tuz atın ve karıştırın. Tuzlu su ile gargara yapmanız diş ağrınızı azaltacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>