Anasayfa » Sağlık » Diyet » DETOKS NEDİR ?

DETOKS NEDİR ?

Detoks 

Teknolojinin gelişmesi ile modern yaşantınızın içerisinde farkında olarak veya olmayarak içtiğimiz su,yediğimiz yemek,soluduğumuz hava veya stres vücudunuzda toksin birikimine sebep olur. Detoks ile vücudunuzda bulunan bu toksinlerden kurtulabilirsiniz.Toksinlerden kurtulmak için detoks en etkili biçimdir. Uzmanlar eşliğinde uyguladığınız detoks  toksinlerden tamamen arınmanıza yardımcı olacaktır.

Detoks Hangi Durumlarda Uygulanır?

  • Vücut bakımı ve temizliği
  • Enerji düşüklüğü,yorgunluk
  • Kabızlık, gaz ve şişkinlik gibi sindirim sorunları
  • Kilo alma, aşırı yeme, iştah açıklığı
  • Bağışıklık sistemi zayıflığı, sık hastalanma

Detoks Sonuçları ?

  • Detoks sonucunda kanınızın temizlenmesi ile temiz kanın organ oradan hücreye  ve  son olarak dokuların beslenmesi ve onarmasına yardımcı olur.
  • Detoks sonucunda daha canlı ve parlak bir cilde sahip olursunuz.
  • Detoks sonucunda enerjiniz yükselir.
  • Detoks sonucunda bağırsaklarınız düzenli hareketleri ve sindiriminizin düzene girmesini sağlar .
  • Detoks ile kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz.( 7 günlük programda kadınlar 2-4, erkekler 4-6 kg)

Detoks Kimlere Yapılamaz:

Hamilelere ve  son 6 ay içinde ciddi bir iç organ ameliyatı geçirdiyseniz,  önce doktorunuza veya alanında uzman başka bir doktora danışmalısınız.

DETOKS NASIL YAPILIR

1- Detoks süresi içinde uzmanınızın izni varsa tüm hayvansal gıdaları diyet listenizden çıkarmanız daha iyi olacaktır. Bunlar et, süt, yumurta, peynir ve yoğurttur.

2- Diyetiniz de ağırlıklı olarak  taze sebze veya meyvelerden oluşmalıdır. Özellikle de  mevsimsel taze sebze ve meyvelerden tüketmeniz önemlidir.

3- Detoks süresince posa yönünden zengin olan kuru baklagiller (kuru fasulye, nohut ve mercimek) gibi gıdaların tüketimi artırılmalıdır.

4- Yağ olarak katı yağlardan uzak durulmalıdır.Bunun yerine sıvı yağlar tercih edilmeli ve kızartmalardan tamamen uzak durulmalıdır.

5- Sıvı tüketimi mutlaka artırılmalıdır.Özellikle de su tüketimi günde 2,5 litre olmalıdır.

6- Detoks süresince kahve, sigara, alkol, nescafe, kolalı içecekler kullanılmamalıdır. Bunların yerine  saf su, bitkisel çaylar ve taze sıkılmış meyve suları yer almalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>