Anasayfa » Dekorasyon » DEKORASYONDA PÜF NOKTALAR

DEKORASYONDA PÜF NOKTALAR

EV DEKORASYONUNDA PÜF NOKTALAR

Ev dekorasyonunda genel amaç kişisel yaşam alanınızı düzenlemek ve güzelleştirmektir. Bu şekilde evinizde mutlu ve huzurlu olursunuz. Ev dekorasyonunuzun sizi mutlu ettiği gibi misafirleriniz içinde şık bir ortamda ağırlamayı da istersiniz.Bunun için ev dekorasyonunda püf noktaları sizler için araştırdık ve buldu.

 1. Ev dekorasyonunda ilk olarak odanın boyutları büyük önem taşır. Büyük odalara ve küçük odalara farklı  bir dekorasyon planlaması yapılmalıdır.Renkleri odanın büyüklüğüne göre seçilmelidir.
 2. Alışverişe gitmeden önce neyin nereye koyulacağını belirlemek size alışveriş esnasında büyük kolaylık sağlayacaktır. Böylece odanıza sığmayacak eşyaları baştan elemiş olur ve zarar girmemiş olursunuz.
 3. Alışveriş listesi her işte kolaylık sağladığı gibi dekorasyon alışveriş listesi de size büyük kolaylıklar sağlar.
 4. Ev dekorasyonu alışverişinizde izleyeceğiniz sıra Mobilya, Halı – Perde ve Aksesuarlar olmalıdır.
 5. Alacağınız mobilyaların odalarınız için büyük olmamasına dikkat etmelisiniz.
 6. Mobilya alışverişine çıktığınız zaman odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurun. Mesela; küçük bir salonunuz varsa L tipi koltuk takımı kullanmak salonda yer tasarrufu yapmanıza imkan sağlayacak ve salonun geniş gözükecektir.
 7. Büyük odalarda koyu tonlarda duvar ve zemin rengi kullanmak sıcak ve rahat bir hava oluştururken, küçük odalarda odanın olduğundan daha küçük ve boğucu görünmesine neden olur.Bunun için renk uyumuna dikkat !!
 8. Televizyon ünitesi koyacağınız duvara niş çalışması yaptırabilirsiniz.Evinize değişik bir hava katacaktır.nis-modelleri20
 9. Halınızı perde ile kombin edebilirsiniz. Ayrıca koyu renk zeminde açık renk halı, açık renk zeminde koyu renk halı çok şık duracağına emin olabilirsiniz.
 10. Özellikle yatak odasında gözü yormayacak mobilyalar tercih etmek sizi rahatlatacaktır. Ayrıca yatak odasında rahatlamak ve dinlenmek için su duvarı da yaptırabilirsiniz.
 11. Ev dekorasyonunda gergi tavan uygulaması ile odanızda değişik bir hava yaratabilirsiniz.
 12. Perde alışverişine giderken odalarınızın yükseklik ölçülerini almanız önemlidir. Özellikle sizi zahmetten kurtulmak için ütü istemeyen kumaştan yapılmış perdeleri tercih etmelisiniz.. Eğer odanızın penceresi güzel bir manzaraya açılıyor ise stor perde tercih edebilirsiniz.
 13. Penceresi az olan odalarda da stor perde tercih etmek daha doğru olacaktır. Yine mutfakta da kolay temizlenebilir stor perdeler kullanabilirsiniz.
 14. Mekanda farklı bir atmosfer oluşturmanın yolu aydınlatmadan geçmektedir ve her odada aydınlatma farklı olmalıdır bunu göz önüne alarak aydınlatma seçiniz. Örneğin dağ evi tarzı bir dekorasyon oluşturacaksanız loş aydınlatma tercih etmelisiniz.Aydınlatmaları kendinize göre ayarlarsanız daha rahat edersiniz.
 15. Mutfakta modüler mutfak dolapları kullanarak kısa sürede ve ekonomik yoldan yenileyebilirsiniz. Yine renkli, desenli mutfak dolap kapakları ile mutfağınıza canlılık ve hareket kazandırabilirsiniz.Salon-Duvar-Nis-Tasarimlari
 16. Mutfağınızda renkli seramikler kullanarak ortamı canlandırabilirsiniz.
 17. Mutfak dekorasyonunda ankastre ürünler kullanmak hijyen, yer tasarrufu ve mutfakta düzenli bir görüntü sağlayacaktır.
 18. Yemek masanıza sandalye alırken masanın cinsine göre ahşap masaya ahşap, metal ayaklı masaya metal ayaklı sandalye alınız.
 19. Banyoda güzelliğin yanında hayatınızı kolaylaştıracak dekorasyon ürünleri tercih etmelisiniz.
 20. Sürgü kapaklı duş kabinleri banyonuzda hem çok şık duracak hemde duşa giriş çıkışlarda size kolaylık sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>