Anasayfa » Güzellik » Estetik » Daha Genç Bir Cilt İçin Öneriler

Daha Genç Bir Cilt İçin Öneriler

UZAKDOĞU HER DERDE BİR ÇARE BULUYOR

Binlerce yıllık bir felsefi birikime işaret etse de yoganın günümüzde yaygınlaşma sebebi daha çok bedeni dinç tutması. Yoga hem sağlığı hem de güzelliği korumanın en iyi yollarından. Annemden biliyorum, kadın yaşlanmak bilmiyor, görseniz hak verirsiniz. Eğer bir yoga merkezine gidemiyor, zaman bulamıyorsanız en azından yüz yogası ile yüzünüzün gençliğini kolayca koruyabilirsiniz.

Güzelliğin sadece cilt ile sınırlı olmadığını belirten yoga eğitmeni Lourdes Doplito Çabuk, yoga ile güzelliği içten dışa yansıtmanın yolunu anlattı. Çabuk, yaşlanmanın engellenemez olduğunu ancak kırışmadan ve yıpranmadan yaşlanan cildin, ruhunuzdaki enerjiyi yansıtarak genç bir görünümü koruyacağını belirtiyor.

Evde rahatça yapabileceğiniz yüz yogası, bu hareketleri günde 3 kez tekrarladığınızda etkisini gösterecektir.

ALIN MASAJI

alın masajı

Alnımızın hemen altında ana sinir sistemi bulunduğundan bu bölgeye uygulanacak hareket oldukça etkili oluyor. Orta parmağınızla, aşağıdan yukarıya doğru baskı uygulayarak ovmanız gerekiyor. Yüz kaslarınızın gevşediğini ve rahatladığınızı hissedeceksiniz.

KAŞ KALDIRMA

kaş kaldırma

Avuç içlerinizi kaşlarınızın üzerine koyun ve hem yukarıya hem de yanlara doğru bastırın. İki kaşınıza aynı anda ve 10 saniye boyunca baskıyı sürdürün.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULUN

göz çevresi

Gözlerinizi açabildiğiniz kadar açın ve işaret ve başparmaklarınızı gözününüz çevresine yerleştirin. Diğer üç parmağınız ile de gözününüzün çevresine baskı yapın. 10 saniye boyunca dümdüz karşıya bakın ve nefesinizi tutun.

Gözlerinizi tekrar tamamen açın. Başparmaklarınızı gözlerinizin kenarına koyup çekin. Bu şekilde 10 saniye karşıya bakın.

DOLGUN DUDAKLAR

dolgun dudaklar

Dudaklarınızı içeri çevirip “u” yapın. Ardından normal şekilde kocaman bir “o” deyin.

Kalemin arka ucunu dişlerinizin arasında tutarken dudaklarınızın kalemin yapabildiğiniz en uzağında birleştirin. 10 saniye boyunca bekleyin ve 20 kez terkar edin.

Kalem dudaklarınınz arasında yatay şekilde dursun. Çenenizi öne uzatıp yanaklarınızı da gülümser gibi yukarı kaldırın.

GIDIYI TOPARLAYIN

gıdıyı toparlayın

Başınızı geriye yaslayın ve çenenize öne çıkartın. Dik bir şekilde oturuyor olmanız önemli. Dilinizi üst damağınıza yapıştırarak alt çeninizi ileride tutmaya çalışın. 10 saniye boyunca öyle bekleyin.

ERMAN YURDAKAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>