Anasayfa » Eğlence » Çöl Fırtınaları İstanbul Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesinde Devam Ediyor!

Çöl Fırtınaları İstanbul Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesinde Devam Ediyor!

Çöl Fırtınaları Devam Ediyor!

Fatih Kahraman, Tolga Evren, Celal Kadri Kınoğlu, İlkay Akdağlı, Nihal Tercan, Burcu Tuna, Yusuf Can Sancaklı gibi isimleri kadrosunda bulunduran bu mükemmel oyunu izlemediyseniz hala yer varken kaçırmayın deriz. Oyun 28, 29, 30 Nisan’da saat 20.00’da; 2 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’da; 3 Mayıs’ta 15.00’da İstanbul Devlet Tiyatrosu Cevahir Sahnesi’nde izleyicileri ile buluşacak.

jhjh

Oyunun konusu şöyle: Hıttin Savaşından sonra Kudüs’ü Selahaddin’in elinden almak isteyen Haçlı Ordusu, çölün kapılarına dayanmıştır. Haçlı Ordusu’nun komutanı Aslan Yürekli Richard, Selahaddin’in karşısına intikam hırsıyla dikilecektir. İki ordu da komutanlarında vücut bulur ve dile gelir. İşte o an, Çöl Arslanı Selahaddin’in liderlik  tılsımı  yırtıcı ve savaşçı bedeninde belirir. Ancak asıl soru, ruhundaki perdeleri kaldırdığında cevaplanmayı bekler: savaşın kaskatı yaptığı yüreğinin ardında saklı tuttuğu şey, Selahaddin’in gerçek zaferi midir, yoksa gerçek yenilgisi mi?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>