Anasayfa » Kadınca » Güncel Haberler » ÇOCUĞU OLMADIĞI İÇİN BU HALE GELDİ

ÇOCUĞU OLMADIĞI İÇİN BU HALE GELDİ

Çocuğu olmadığı için şiddet gören Müjde, bu zulümden kurtulmak isterken yatalak oldu.

Doğubayazıt İlçesi’nde yaşayan 29 yaşındaki Müjde Aktaş Kara isimli genç kadın, 7 yıl önce 31 yaşındaki Ahmet Kara ile evlenerek Muş’un Malazgirt İlçesi’ne gelin oldu. Müjde Aktaş Kara, evlendikten kısa bir süre sonra çocukları olmayınca, iddiaya göre eşinden şiddet görmeye başladı. Koca dayağından kurtulmak isteyen Müjde Aktaş Kara, evlendikten 2 yıl sonra tavana bağladığı iple ölmek istedi. Fakat eşinin ailesi tarafından son anda kurtarıldı. Genç kadın, intihar girişiminden sonra beynine yeterli oksijen gitmediği için komaya girdi ve yatalak kaldı.12

Yaşanan bu olayın ardından da genç kadın eşi Ahmet Kara tarafından baba evine getirip bıraktı. Daha sonra boşanma davası açan Ahmet Kara dava devam ederken, iddiaya göre dini nikahla yeni bir evlilik yaptı ve bir çocuğu oldu.

Yatağa bağımlı halde yaşayan ve konuşamayan Müjde Aktaş Kara’ya felçli olan babası 70 yaşındaki Selçuk Aktaş ve annesi 60 yaşındaki Asiye Aktaş bakıyor. Evde bakım parası ve engelli maaşıyla hayatını sürdüren aileye, toprak evin yıkılmaya yüz tutması üzerine Doğubayazıt Kaymakamlığı yardım etti.

Bir yıllık kirası ödenen ve yeni eşya döşenen eve taşındıklarını anlatan anne Asiye Aktaş, “Kızım Müjde, Ahmet ile İstanbul’da tanıştı. Severek evlendiler. Çocuğu olmayınca kızımı dövmeye başladı. Her dakika kızıma şiddet uyguluyordu. Müjde, sevdiği adamdan dayak yemeye dayanamadı ve intihara kalkışınca bu hale geldi. Kızım 5 yıldır konuşamıyor ve yürüyemiyor. Kızımla birlikte eşimin de banyo ve tuvalete gitme ihtiyaçlarına yardım ediyorum. Müjde’ye şırıngayla yemek yediriyorum. Tek isteğim Müjde’nin eski haline dönmesi. Paramız olmadığı için tedavi ettiremedik. Müjde çok güzel sağlıklı bir kızdı. Kızımın eskisi gibi yürüyüp konuşabilmesi için tedavi edilmesi gerekiyor. Lütfen yetkililer yardım etsin” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>