Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » Cinsellik&Seks » CİNSEL HAYATA FAYDASI OLAN BESİNLER

CİNSEL HAYATA FAYDASI OLAN BESİNLER

HİNDİ ETİNİN SEKSE FAYDASI NEDİR?

Damar sisteminin dostu ve kolesterol düşürücü etkisi olan besinler cinsel sağlığa da olumlu etki yapıyor.

Bu besinlerden biri de hindi eti… Bu, yaz öncesi sadece fazla kilolarından kurtulmak için değil, sağlıklı bir cinsel hayata sahip olmak isteyenlere önerilen bir diyet. Fakat diyette yer alanlar cinsel arzuyu körükleyen afrodizyak besinler değil; içerdikleri mineral ve vitaminlerle cinsel sağlığı koruyan ve ilerleyen yaşlarda da aşk yaşamını canlı tutan bir besindir.

Çinko besinlerde kolaylıkla bulunan bir mineraldir. Örnek vermek gerekirse, 110 gr. yağsız dana eti günlük çinko ihtiyacının yarısını sağlamak için yeterli. Tek bir istiridyede ise günlük ihtiyacın tümü var. Fakat çinko sadece et ve istridye gibi pahalı besinlerde değil, aynı zamanda hindi, fasulye ve hububatlarda da bol miktarda bulunuyor.

765

AZI KARAR ÇOĞU ZARAR

İnsanlar değişik yemekler yerine günlük beslenme tarzlarına konsantre olmalılar. Damar sistemini koruyucu besinlere ağırlık vermeleri gerekiyor. Ama en önemlisi tüketilen besinlerin miktarına dikkat edilmesi. Acılı yemeklerin cinsel isteği arttırdığı doğru ama, tepeleme dolu acılı bir tabak makarna yedikten sonra, sağlıklı bir cinsel ilişkiyi nasıl düşünebilirsiniz ki? Çok yenildiğinde sindirim sistemi organizmadaki kan akışının çoğunu kendine alır. Diğer organlar gibi cinsel organlara giden kan miktarında da azalma olur. Bu hem erkek hem de kadın için geçerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>