Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » CİLT İÇİN ÖNEMLİ BESİNLER

CİLT İÇİN ÖNEMLİ BESİNLER

CİLT İÇİN ÖNEMLİ BESİNLER NELERDİR ?

Vücudunuzun sağlığı önemli olduğu kadar cilt sağlığınızda önemlidir.Dikkat çekici ve güzel görünmek için ne giydiğiniz önemli değildir.Aslında önemli olan cildinize nasıl baktığınızdır. Cilt için gerekli olan vitaminler ve mineraller çok önemlidir.Bunun kaynağı ise kuşkusuz ki yediğiniz yiyeceklerden sağlanmaktadır. Cilt bakımı için cilt bakım ürünleri, maskeler, kozmetik ürünleri gibi ürünlere ihtiyaç duymadan önce daha güzel bir cilt için ne yediğimize dikkat etmemiz gerekiyor.Hangi besinler cilde nasıl faydası bir faydası vardır?

Yumurta

Cilt güzelliğinin etkileyen  en temel sorun benler ve kahverengi olarak tabir edilen cilt lekeleridir. Bu lekelerden en sağlıklı şekilde kurtulmak için ise yüksek derecede A vitamini içeren yumurtayı tüketmelisiniz. Yumurta aynı zamanda içerisinde bulundurduğu protein ile de cildi yeniden yapılandırarak meydana gelecek olan cilt kanserine engel olur.

Havuç

Havuç cilt bakım maskelerinde ve kozmetik ürünlerde en çok bulunan besin öğelerinden biridir. Bunun nedeni ise havucun içerisinde yüksek derecede retinol bulundurmasıdır. Havucun cilt için en büyük faydası daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde yenilenmesini sağlayarak ölü hücreleri temizlemesidir.

Domates

Cilt için faydalı yiyeceklerden biri de domatestir. Havuç gibi domateste hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinin içerisinde yer alır. Domates ciltte bulunan kırışıklıklar için birebir çözüm aracıdır. Domates içerisinde yer almakta olan likopen cilt kırışıklığını, cilt sarkmasını ve lekelerin meydana gelmesini engellemektedir.

Balık

En zengin Omega 3 kaynağı olan balık bayanların vücutları için oldukça önemli bir besindir. Omega 3 temel olarak cildin tekrar yenilenmesini sağlar iken aynı zamanda cildin zararlı güneş ışınlarından korunmasına yardımcı olmaktadır.

Portakal

Portakal içeriğindeki  zengin C vitamini özellikle sigara içmekte olan genç ve yetişkin bayanlar tarafından tercih edilmelidir. Sigaranın cildinize vermiş olduğu zararı daha hızlı ve daha doğal bir şekilde vücuttan atacak olan C vitamini cildinizin hızlı yenilenmesine yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>