Anasayfa » Güzellik » ÇABUK YAĞLANAN SAÇLAR İÇİN NE YAPILABİLİR

ÇABUK YAĞLANAN SAÇLAR İÇİN NE YAPILABİLİR

ÇABUK YAĞLANAN SAÇLAR İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Kadınların cilt güzelliğinden sonra saç güzelliğine de çok önem verirler.Saçlarınız yaşamınızın birçok döneminde aşırı saç yağlanmadan dolayı sizleri çileden çıkarmıştır.Saçlar her saç tipi  ve  yapısı gereği farklılıklar gösterdiğinden, bazı saçlar aşırı kuru ve mat bir görünüm oluşturmaktayken bazısı ise  kısa sürede saçları yağlanmaktadır. Saç tipi yağlı olan bayanların yeni yıkanmış saçlar 1 gün  geçmeden yağlanabiliyor. Çabuk yağlanan saçlar için basit çözümler vardır. Sadece saçlarınıza nasıl davrandığınız, ne sıklıkla yıkadığınız, ne tür saç bakım ürünleri kullandığınız oldukça önemlidir.Sizler için çabuk yağlanan saçlara basit çözüm önerileri aradık ve bulduk.

 

1.Banyoda sıcak su ile duş aldığınız zaman saç derinizi tahriş ederek saçların kurumasına, buna bağlı olarak saçların kepeklenmesine dahi yol açmaktadır. Tabi bu kuruluğa tepki olarak da vücut daha fazla yağ üretmeye çalışmaktadır. Bu da saçların kısa sürede yağlanmasına neden olmaktadır. . Çözümü ise oldukça basit. Ilık su ile duş almaya özen göstermeniz yeterli olacaktır.Hiç değilse saçlarınızı ılık su ile yıkamalısınız.

2.Kremli şampuanlar da saç derisine inerek  saçların kısa sürede yağlanmasına sebep olan unsurlar arasında yer alır. Bu nedenle saç tipinize uygun olan bir şampuanı kullanmamalısınız.

3.Gün içerisinde sık sık saçlarla oynamak veya  saçları gereğinden fazla taramakta, saçların yağlanmasına neden olan davranışlar arasındadır. Hem saçlarınız yağlanır hem de saçlarınızı yıpratmış olursunuz.

4.Günlük olarak kullandığınız saç bakım ürünlerinin kullanımı da saçınızın yağlanmasına neden olur. Jöle, köpük, krem içerikli saç şekillendiricileri, saçlarınızın hacmini azaltıp, saç tellerinizi ağırlaştırarak saçların birbirine yapışması ile saçlarınızın gün sonunda yağlanmasına neden olur. Bunun için saçlarınızda bu tür ürünlerin kullanımını azaltmalısınız.

5.Yağlanmış saçlarınızı, haftada bir kez duş öncesi tuz ile ovun veya banyoda iken sirkeli su ile durulayın. Periyodik olarak uyguladığınız takdirde aradaki farkı kısa sürede göreceksiniz.Saçınızın yağlanması azalmış olacaktır.

6.Duş sonrası saçları kurutma işlemi de oldukça hassas ve önemli bir konudur.Saçlarınızı saç kurutma makinesi veya değişik şeylerle kurutmaya çalışmak hem saçlarınızı yıpratır hem de saçlarınızın yağlanmasına neden olur. Saçlarınızı kullanmadan kendiliğinden kurumaya bırakın.

7.Saçları düzleştirmek veya şekil verebilmek için kullanılan saç maşaları da saçların yağlanmasını sebep olan unsurlar arasında yer almaktadır. Olabildiğince bu tarz saç şekillendirici aletleri kullanmamaya veya kullanımını azaltmaya özen gösterin.

8.Orantısız ve yağlı gıdalar tüketmekte, saçların kısa sürede yağlanmasına neden olmaktadır. Bedeninizin ve güzelliğinizin önemli bir parçası olan saçlarınızı, beslenme ile bir bütün olarak düşünün ve de tükettiğiniz gıdalara hem sağlığınız hem de saçlarınız için oldukça dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>