Anasayfa » Sağlık » BURUN TIKANIKLIĞINA BİTKİSEL ÇÖZÜM

BURUN TIKANIKLIĞINA BİTKİSEL ÇÖZÜM

BURUN TIKANIKLIĞI İÇİN NE YAPILIR ?

Burun, solunum sisteminin önemli bir organıdır. Burnun temel görevleri soluduğunuz havayı nemlendirmek, ısıtmak ve süzmektir.Burun tıkanıklığı kış aylarında yaşanan bir sorundur. Genellikle soğuk algınlığı veya alerji gibi nedenlere bağlı olarak burun tıkanıklığı yaşanır. Burun tıkanıklığından, burundan nefes almak güçleşir. Burun tıkanıklığı oluştuğunda ise ağızdan nefes almaya çalışılır.Bu da sizin daha çabuk hasta olmanıza neden olur.  Geceleri uyumakta güçlük çekilir, uykusuz kalınır.

Burun Tıkanıklığına İyi Gelen Bitkisel Tedavi :

Burun tıkanıklığı için 1 yemek kaşığı kadar çörek otu, kıyılmış 5 dal maydanoz, 3 parmak büyüklüğünde kesilmiş kırmızı lahanayı bir kap içerisinde dövün. Bu karışımı, 1 su bardağı su ile 10dakika kaynatın ve soğumaya bırakın. Daha sonra bu karışımı oda sıcaklığında bir ısı da saklayın. Burun tıkanıklığınızda  ile 3 er damla burnunuza damlatın.

Diğer bir karşım ise 1 tutam papatya, 1 tutam nane, ince doğranmış soğanın üzerine kaynar su dökün. Bu karışımın buharı, günde 3 kere, 5 er dakika soluyun.Bu şekilde burun tıkanıklığınızdan kurtulmuş olacaksınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>