Anasayfa » Sağlık » Estetik » BURUN ESTETİĞİ KAÇ YAŞINDA YAPILMALI ?

BURUN ESTETİĞİ KAÇ YAŞINDA YAPILMALI ?

BURUN ESTETİĞİ YAŞ KAÇ OLMALI ?

Burun esnettiğinin yapılmasının iki nedeni olabiliyor.Birincisi kişinin burunun şeklini beğenmediği için düzelttiriyor,ikincisi ise bazı solunum yolu sıkıntısı yüzünden burun esnettiğine başvuruluyor.Fakat burun esnettiğini olabilmesi için doktorların belirlediği kriterlerden biride yaştır.Uygun olmayan yaşlarda yapılan burun estetikleri maalesef vücudun gelişimiyle birlikte daha kötü sonuçların alınmasına sebep olabiliyor ve bu durum ameliyatın tekrar edilmesine sebep olabiliyor.Bunun için doktorlar burun esnettiğinde 18 yaşını doldurması gerekiyor. Çocukların burun gelişimlerinin tamamlanması bu yaşları bulabiliyor ve gelişim tamamlandığında estetiği uygulamak daha kolay bir hale geliyor.Fakat erkeklerin daha geç ergenliğe girmeleri nedeniyle erkeklerde 18 olan burun ameliyatı yaşı, kız çocuklarında 16 yaşa kadar inebiliyor. 16 yaşında burun estetiği olabilen kız çocuklarının bu kararlarını daha mantıklı bir şekilde verebilmeleri için yine de 18 yaşını beklemeleri öngörülüyor.

Dolayısıyla yaş hem sağlık hem de bireyin doğru karar verebilmesi için önemlidir.Soluk almasında zorluklara sebebiyet olan burun sorunlarında ise küçük yaşlarda ameliyat olması mümkündür. Bu tip durumlarda sağlanacak faydaların zararlardan daha fazla olması baz alınmaktadır ve ameliyat kararı doktorun incelemesi durumunda verilebilmektedir. Ancak erken yaştaki burun ameliyatlarından önce burun kemiklerinin gelişim yapısı dikkatle incelenmeli ve bu gelişimin gidişatını bozmayacak bir şekilde operasyon gerçekleştirilmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>