Anasayfa » Sağlık » Estetik » BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

KİMLER BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMALIDIR?

Güzel bir yüz görünümü insan ilişkilerinde en önemli referanstan bile daha değerlidir. Gerçekten de bir insanın dış görünümü üzerine hiçbir şeyin, burun şekli ve boyutundan daha büyük bir etkisi yoktur. Eğer kişi, burnunun yüzü ile uyumsuz olduğunu veya burnunun yüzüne göre çok büyük durduğunu; insanlarla yüz yüzeyken burnunun yüzünü gölgelediğini düşünüyorsa, aynaya baktığında burun kemeri rahatsız ediyorsa, burnunda eğrilik şekil bozukluğu varsa ve buna burun tıkanıklığı da eşlik ediyorsa estetik burun ameliyatına karar vererek dış görünümünü değiştirebilir.

HGBHJK

Burun estetiği hakkında merak edilen soruları uzmanlar yanıtladı. İşte o sorular ve cevapları:

-Burun estetiği ameliyatlarını kısaca açıklar mısınız?
Burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti burun dış yapısının yüzün diğer parçaları ile estetik olarak uyumlu hale getirildiği ve aynı zamanda septum denilen burun orta direğini oluşturan kıkırdak yapısının düzeltilebildiği bir ameliyattır.

-Hangi yaşlarda burun estetiği yaptırılabilir?
Bayanlarda 14-15 yaşlarından sonra erkeklerdeyse 17-18 yaşından sonra burun estetiği yapılabilir. Bu ameliyat için üst yaş sınırı yoktur.

-Burun estetiği yaptırmak için uygun denilen bir zaman var mıdır?
Bu ameliyat her mevsimde yapılabilir. Özel bir zamanı yoktur.

- Hastalar genelde ne tür burun yaptırmak istiyor?
Son yıllarda toplumda gelişen estetik görüşün bir sonucu olarak insanlar artık ‘ameliyatlı görünümlü burunlar yerine doğal görünümlü, karakterli, çok kalkık olmayan ve burun sırtı çok oyuk olmayan tarzda burunlar istiyorlar.

-Regly ameliyatımı etkiler mi?
Regly olmanız bu ameliyatı olmanıza engel değildir.

-Ameliyat öncesi sigara kullanmak zararlı mıdır?
Sigara kullanmanız hem genel anestezi sırasında akciğerlerinizi zorlayacak , uyanmanızı güçleştirecektir. Bu sebeple ameliyattan en az 15 gün önce bırakılmalıdır. Ameliyat sonrasında da yara iyileşmesini kötü yönde etkilediği için bir dönem kullanılmaması gerekiyor.

-Ameliyat sonrasında hastanede kaç gün kalınıyor?
Estetik burun ameliyatından sonra hasta aynı gün içinde narkozun etkisi tamamen geçtikten sonra taburcu edilebilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>