Anasayfa » Sağlık » Diyet » BU TARİFLERLE ZAYIFLAMAK ÇOK KOLAY

BU TARİFLERLE ZAYIFLAMAK ÇOK KOLAY

Su içmenin zayıflamaya katkısının çok olduğunu biliyorduk. Şimdi, suyu zayıflama konusunda daha etkili hale dönüştüren tarifler de var. Bu tarifler sayesinde içtiğimiz suyu daha yağ yakıcı ve daha zayıflatıcı hale getirebilirsiniz.

İşte bu tarifler:

Narenciyeli su tarifi: Portakal ve limon gibi meyveler C vitamini açısından oldukça zengindir. C vitamini; yağ yakımını hızlandırır ve size enerji verir. 3-4 dilim portakal veya limonu 1 litre suyun içine atıp, hazırladığınız suyu gün içerisinde tüketmelisiniz.

Salatalıklı su tarifi: Potastum, A ve C vitamini açısından çok zengin olan salatalık, vücudun toksinden arındırılmasında ve metabolizmanızın hızlı çalışmasında etkilidir. 6-7 tane doğranmış salatalığı 1 litre suya ekleyin. Hem serinletici hem de lezzetli bu karışım çok hoşunuza gidecek.

Kırmızı biberli su tarifi: Kırmızı biberli suyun tadı kulağa hiç hoş gelmeyebilir, ama siz yine de bu tarifi bir deneyin. Acı kırmızı biberin içinde bulundurduğu kapsaisin adlı madde, metabolizmayı güçlendirdiği gibi sindirimi de kolaylaştırıyor.

Acı biberli suyu içemem diyenler için; 1 litre suya birkaç çilek, yaban mersini ve diğer kırmızı meyveleri de ekleyerek lezzetli bir karışım elde edebilirsiniz. C vitamini açısından yüksek değerlere sahip olan kırmızı meyveler, bağışıklık sisteminizi de güçlendirme konusunda çok etkilidir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>