Anasayfa » Kadınca » Güncel Haberler » BU OFİSTE TÜM ÇALIŞANLAR ÇIPLAK!

BU OFİSTE TÜM ÇALIŞANLAR ÇIPLAK!

BEYAZ YAKALI MOTİVASYONUNDA NİRVANA: ÇIPLAK OFİS!

Ofis hayatı zaman zaman insanı çileden çıkaracak, depresyona sokacak kadar sıkıcı olabiliyor. Çoğu şirket, çalışanlarını motive etmek için partiler, oyun saatleri, farklı etkinlikler düzenliyor. ABD’de bir şirket ise, ofis içi motivasyon etkinliğinde nirvanaya ulaştı. Biz de, imrenerek demeyelim de, hayretle inceledik.

çıplak ofis

The Bold Italic adlı dijital yayıncılık şirketi, ne yapsak da çalışanlarımızı motive etsek, verimlerini artırsak diye düşünmüş, düşünmüş ve nihayetinde çıplaklık kuralı getirmeye karar vermiş. Bu fikre de şu akıl yürütmeyle ulaşmışlar: Önce ofisler ayrı ayrı odalardan oluşuyormuş. Duvarları kaldırıp cam bölmeler yaptıklarında verimin arttığını görmüşler. Daha sonra cam bölmeleri de kaldırmışlar ve verimi daha da artırmak için aradan çıkarabilecekleri sadece kıyafetlerinin kaldığını fark ederek, “Neden olmasın ki?” demişler. Akıl yürütme süreçleri pek ikna edici değil ama fotoğraflara bakılırsa, olmuş.

756

Çalışanların söylediğine göre, ilk gün bir saatlik çıplaklık seromonisi ile utangaçlıklarını gidermişler. Üçüncü günden sonra ise gerçekten de verim artışı olduğunu fark etmişler. Çalışanlar, birkaç gün sonra artık çıplaklığın dikkatlerini hiç dağıtmadığını, hatta eskisinden daha kolay odaklandıklarını belirtiyor. Herkes çıplak olunca aralarındaki samimiyet ve güven duyguları da artmış ve hem beraber çalışmaktan daha çok keyif alır olmuşlar hem de ofis dışında da sağlam dostluklar kurmuşlar.

lkjhgf

Çıplak ofisten Jessica Saia, şirketin internet sitesinde yayımladığı yazıyla, uygulamayı anlatmış. Jessica, başta gülmekten ve kızaran yüzlerini saklamaktan çalışamadıklarını fakat yalnızca birkaç saat içinde alışmaya başladıklarını söylüyor. Şimdi herkesin uygulamadan çok memnun olduğunu ifade eden Jessica, bir aylık denemenin sonlandırıldığını fakat herkesin devam etmeye istekli olduğunu belirtiyor.

Söz konusu ofisin, dünyada çıplaklığın en rahat yaşandığı şehirlerden San Fransisko’da olması olayı biraz daha anlaşılabilir kılıyor. Zaten Türkiye’de kim böyle bir şeyi hayal eder ki. Aslında… Hayır, Pazartesi sendromuna devam.

ERMAN YURDAKAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>