Anasayfa » Eğlence » BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

Hafta Sonu ne yapsam diye düşünmeyin. Bu hafta birbirinden iddialı üç Türk filmi beyazperde ile buluştu. Sinemaseverlerin şimdiden beğenisini kazanan bu filmleri kaçırmayın.

Selam: Bahara Yolculuk

sinema 1

 

Senaryosu gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılan ‘Bahara Yolculuk’ filminde, Kırgızistan’da öğretmenlik yapan İsmail Öğretmen (Gürol Güngör) ve eşi Sevgi’nin (Aslıhan Güner) öyküsü anlatılacak. Türkiye’den yola çıkıp Kırgızistan’a herkese umut verecek bir hikayenin kahramanları olabilmek için gelen İsmail Öğretmen ve eşi, binbir fedakarlıkta bulundukları bu yolculukta Tanrı Dağları’nda yeri geldiğinde canları pahasına mücadele edeceklerdir.
Çekimlerinin çok büyük kısmı Kırgızistan’da yapılan filmin yönetmenliğini Hamdi Alkan üstlenirken başrolünde Aslıhan Güner, Gürol Güngör, Mert Yavuzcan ve Merve Sevi bulunuyor.

Mandıra Filozofu: İstanbul

sinema 2

 

Müfit Can Saçıntının Yönettiği ve başrolünde oynadığı filmde, Mandıra Filozofu bu kez de İstanbulluların kafasını karıştırmaya geliyor. Bodrum’un Çökertme köyünde, bir lokma bir hırka yaşayan Mustafali, İstanbul üzerinden modern dünya ile hesaplaşıyor. O gelene kadar kendi doğrularıyla yaşayan İstanbul’un kafası iyice karışır.

Bana Adını Sor

sinema 3

 

Yetiştirme yurdunda birlikte büyüyen Yasemin(Özge Borak) ve Hakan(Engin Hepileri) hayatları boyunca hiç ayrılmamıştır. Aralarındaki bağı bu kadar kuvvetli yapansa dostluğun yanı sıra Yasemin‘in Hakan‘a tek taraflı hissettiği duygulardır.. Hiç beklemedikleri bir anda Merve ‘nin (Başak Parlak) hayatlarına girmesiyle Hakan‘ın da Yasemin in de hayati değişir… Fakat Hakan’ı bekleyen ve hepsinin hayatını sonsuza kadar değiştirecek kötü bir sürpriz vardır.
Bir yanda çocukluğundan beri kalbi aynı adam için atan aşkı için her şeyi göze almaya hazır sabırlı bir aşık; diğer yanda karşısına çıkan adam için sahip olduğu her şeyden, ailesinden, zenginliğin ihtişamından vazgeçmeyi göze almış bir kadın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>