Anasayfa » Eğlence » BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

17 NİSAN 2015’TE VİZYONA GİREN FİLMLER

Bu hafta 5’i yerli, 10 yeni film sinema severler ile buluşuyor. Barış Atay’ın imzasını taşıyan ve başrolünü üstlendiği, haftalardır beklenen film Eksik de bu filmler arasında…

Tek Aşkım (The One I Love)

1

Romantik komedi ve dram türlerini birleştiren fim  Amerikal’ı Charlie McDowell imzasını taşıyor. Filmin başrollerinde ise, Elisabeth Moss, Mark Duplass ve Ted Danson gibi isimler oynuyor.

Filmin konusu ise şöyle: Boşanma arifesinde olan Ethan ve Sophie, evlilik terapistlerinin önerisiyle doğayla iç içe, güzel bir kır evine tatil için giderler. Romantik ve eğlenceli başlayan bu hafta tatil, umulmadık sonuçlar doğuracaktır. Orada kendilerinin çok daha iyi, eğlenceli ve güzel versiyonlarının karşı kulübede yaşadığını fark edince olaylar çığırından çıkar…

Senden Bana Kalan

2

Filmin yönetmenliğini Abdullah Oğuz üstlendi, senaryosunu ise Levent Kazak’ın kaleme aldı. Senden Bana Kalan, hayatı boyunca para derdi olmamış zengin aile çocuğu Özgür’ün küçük bir köye gitmek zorunda kalması ile kendisinin, sevginin ve hayatın bilmediği yönlerini keşfetmesini aktarıyor.

Senden Bana Kalan’ın başrollerini Ekin Koç ve Neslihan Atagül paylaşıyor.

Sebahat & Melahat

3

Komedi türündeki bu film, iki kadının, kendilerini aldattıklarını öğrendikleri kocalarını bulmak için, Karadeniz’in yaylalarından İstanbul’a taşınan eğlenceli yolculuğunu beyaz perdeye taşıyor.

Hasan Kalender’in yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosu, filmin başrol oyuncuları Adem Yılmaz ve Seymen Aydın’ın imzası taşıyor.

Polis Akademisi: Alaturka

4

Her gelenin polis akademisine alındığı ve aşırı disiplin merakıyla tanınan Müdür Muavini Beton Haşmet’in başından geçen komik olayları ele alan filmi Kemal Kenan Ergen kaleme alırken, yönetmenliğini ise Ali Yorgancıoğlu üstlendi.

Filmin başrollerini Mehmet Ali Erbil, Peker Açıkalın, Yolanthe Cabau, Saba Tümer ve Fulden Akyürek paylaşıyor.

Mihrez: Cin Padişahı

5

İlk kez bir filme konu olan cin padişahları, bu filmde geçmişte yaşanmış bir olaydan yola çıkarak senaryolaştırıldı.

Filmin yönetmenliğini Doğa Can Anafarta’nın üstlenirken, başrollerinde ise Melisa Toros, Tarık Ündüz, Doğa Konakoğlu, Gizem İlhan, Leyla Yüngül’ün ve deneyimli oyuncu Haldun Boysan yer alıyor.

Kuzular Firarda (Shaun the Sheep)

6

Şehir hayatına alışmaya çalışan çekingen koyun Shaun’un absürt maceralarını anlatan film, izleyici ile buluşuyor.

Animasyon türündeki filmin yönetmenliğini, ilk deneyimleri olan Mark Burton – Richard Starzack ikilisi üstleniyor.

Kanunun Kuvveti (La French)

7

1975’te Marsilya’da geçen öyküde idealist ve kıdemli polis mahkemesi hakimi Pierre Michel’in başından geçenleri konu alan filmi Fransız Cédric Jimenez yazdı ve yönetti. Filmin oyuncu kadrosunda ise, Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Céline Sallette, Mélanie Doutey ve Benoît Magimel gibi isimler bulunuyor.

Eksik

8

1980 darbesi dönemini ve bununla bağlantılı olarak günümüzde geçen bir aile dramını konu alan film, Barış Atay imzasını taşıyor.

Aynı zamanda Eksik’in başrolünü de üstlenen Atay’a Nur Sürer, Özgür Emre Yıldırım, Toprak Sağlam, Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Funda Eryiğit, Sarp Akkaya ve Caner Erdem gibi isimler eşlik ediyor.

Dram türündeki bu filmin senaryosunu ise, Mehmet Kala ile Şeref Nokta yazdı.

Ejder Yuvası (Dragon Nest: Rise of the Black Dragon)

9

Çin asıllı yönetmen Yuefeng Song tarafından sinemaya uyarlanan, popüler bir oyun olan Ejder Yuvası, Genç savaşçı Lambert’ın yaşadığı yer olan Altera’yı kurtarmak adına verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Animasyon türündeki bu filmin senaryosu ise, Bill Borden, Ran Zhuo, Yuefeng Song ve Yuefeng Zhong gibi isimler kaleme aldı.

Dönüm Noktası (The Humbling)

10

Amerika’lı yazar Philip Roth’un aynı isimli romanından beyazperdeye aktarılan film, bir anda ve açıklanamaz bir biçimde yeteneğini kaybettikten sonra girdiği bunalımla intihara meyilli hale gelen ünlü bir sahne oyuncusu olan Simon Axler’in lezbiyen bir kadın ile girdiği ilişki sonrası başından geçenleri konu alıyor.

Amerikalı Barry Levinson’ın yönettiği, senaryosunu ise Buck Henry ve Michal Zebede’nin yazdığı dram türündeki filmde başrolleri Al Pacino, Greta Gerwig, Kyra Sedgwick, Dianne Wiest ve Charles Grodin üstleniyor.

 

BÜŞRA İLASLAN BOZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>