Anasayfa » Eğlence » BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

VİZYONA GİREN FİLMLER

Bu hafta beyaz perdeye dördü yerli olmak üzere 10 yeni film geldi. Hızlı ve Öfkeli 7’nin yarattığı furya henüz dinmemiş olsa da kendisine gösterime girecek salon bulmayı başaran 10 filmi sizler için listeledik.
Haftanın öne çıkan filmi Daire (The Loft) 2008 Hollanda yapımı aynı isimli filmin bu kez Belçika yapımı bir tekrarı olan bu yapımı, eğer izlemediyseniz, mutlaka gidip görün. Zekice bir kurgusu olan, kaliteli bir “Katil kim?” filmi sık sık gelmiyor. Haftanın bir başka öne çıkan filmi ise, hikayesi yaşanmış bir olaya dayanan Rosewater.

İyi seyirler.

AŞK OLSUN

1 fimAşk Olsun, son dönemde sayısı artan yerli romantik-komedilerin pek de özgün olmayan bir örneği. Ceyda, eski sevgilisi Caner’i yeniden kazanmanın yollarını öğrenmek için “Aşk Dokturu” Ozan’dan yardım almaya karar verir. Oysa Caner, Ceyda’yı unutmuş, yeni maceralara çoktan yelken açmıştır. Caner ve Ceyda’yı yeniden birleştirmenin planlarını kuran Ozan da Pınar’a aşık olunca, işler arap saçına döner.
Senaryosu Eşref Dinçer’e ait olan ve yönetmenliğini Murat Sezerli ile Neslihan Yıldız Alak’ın beraber yaptığı Aşk Olsun’un kadrosunda İlker Aksum, Sedef Avcı, Kenan Ece ve Selen Seyven yer alıyor.

PİRAMİTİN LANETİ (The Pyramid)

2Antik Mısır Uygarlığı’na ve piramitlerle mumyalara ilgi duyuyorsanız bu hafta tam size göre bir film vizyona girdi: Pimaritin Laneti. Bir grup Amerikalı araştırmacı, kumların altında gömülü kalmış yeni bir piramit keşfederler ancak içine girdiklerinde bir daha dışarı çıkmalarının kolay olmayacağını anlarlar.
Korku-gerilim türündeki yapımın saneristi Daniel Meersand, yönetmeni ise Grégory Levasseur. Filmin başrollerini Ashley Hinshaw, Denis O’Hare ve James Buckley paylaşıyor.

SONSUZ BİR AŞK

32009 yapımı Sonsuz filminin devamı niteliğindeki filmde, kansere karşı hayata tutunma çabalası veren Volkan ve Serkan’a Özlem de ortak olur. Uzun Uzunoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı dram türündeki filmin senaryosunu, ilk filmin de senaristi olan, Can Sinan’a ait. Başrollerde İsmail Hacıoğlu ve Ferhat Gündoğdu’ya Özlem Tekin dahil oluyor.

DAİRE (The Loft)

42008 Hollanda yapımı filmin tekrar çevrimi olan Daire, gerilim-gizem türünün başarılı örneklerinden. Uzun yıllardır dost olan 5 erkek, eşlerinden korkmadan rahatça çapkınlık yapabilecekleri bir çatı katı tutarak sırayla kullanmaya karar verirler. Başta işler yolunda gidiyor gibi görünse de bir sabah dairede bir kadın cesedi bulunur ve dairenin anahtarı sadece bu 5 arkadaşta vardır. Birbirlerini suçlamalarıyla başlayan olaylar iç hesaplaşmalarla sürer.
Bart De Pauw ve Wesley Strick’in senaryosunu beraber yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Erik van Looy bulunuyor. Başrollerde ise Karl Urban, James Mardsen, Wentworth Miller, Eric Stonestreet ve Matthais Schoenaerts var.

SON SAVAŞ: AŞK

kjhMacera ve romantizmi harmanlayan film, iki hikayeye odaklanıyor. İlk hikaye 2020 yılında, bir batığın enkazını araştıran Jay Fennel’i odağına alırken ikinci hikaye 1778 yılına giderek James Sewart’ın öyküsüne dönüşüyor.
Daha önce The Mission ve The Killing Fields filmleriyle iki kez Oscar’a aday olmuş yönetmen Roland Joffé’nin yönettiği filmin başrıllerinde Josh Hartnett, Tamsin Egerton ve Alice Englert yer alıyor.

ÖLÜM KAMPI (Welp)

lkjh12 yaşındaki Sam, bir izci grubuna katılır. Fakat gruptakilerin zorbalıklarıyla başlayan olaylar ormandak Kai isimli yaratığın da musallat olmasıyla Sam için kabusa dönüşür.
Daha önce kısa filmleri ve televizyon dizileriyle adından söz ettiren Jonas Govaerts’in ilk uzun metrajında Marurice Luijten, Titus de Voogdt ve Stef Aerts rol alıyor.

KAÇIŞ: 1950

şıuykaçışDrma türündeki film, 1950-1970 yılları arasında, Bulgaristan’da yaşayan Türklerin çektiği zorlukları, üç ana karakteri üzerinden anlatıyor. Mustafa, küçüklüğünden beri yazarlık yapmakta ve Türkiye’ye gitme hayalleri kurmaktadır. Yıllar sonra bu hayalini gerçekleştirme fırsatı bulduğunda ise Fehim ve Ramazan kendisine yoldaşlık edecektir.
İhsan Taş’ın hem yönetmen hem yapımcı olduğu fimin kadrosundaki başlıca isimler Zenep Gülmez, Atilla Saral, Burak Kaya, Efe Kopuz, Onur Bayraktar, İlker Gürsoy.

ALTINLI KADIN (Woman in Gold)

lkjhgİkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi zulmünden kaçan Yahudi Maria Altmann, 60 yıl sonra Viyana’ya geri döner. Amacı, aile mirasını geri almaktır. Artık 80 yaşında olan Maria’nın yolculuğu, onu kendi geçmişindeki sırlara götürecektir.
Yöentmenliği Simon Curtis’in yaptığı dram türündeki filmin başrollerinde Helen Mirren, Ryan Reynolds, Katie Holmes ve Daniel Brühl yer alıyor.

 

ERMAN YURDAKAN

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>