Anasayfa » Eğlence » BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

vizyona yeni giren filmler…

Bu hafta birbirinden güzel filmler vizyona girdi. Hafta sonu tatiliniz için plan yapmadan önce şöyle bir göz atın deriz…

MÜNAFIK

1

Özkan Aksular’ın yazıp yönettiği ve Levent Sülün, Hakan Salınmış, Güliz Şirinyan, Erdoğan Sıcak ile Rus oyuncu Karina Malsagova’nın oynadığı “Münafık” izleyici ile buluştu. Korku, gerilim ve dramı birbirine harmanlayarak beyazperdeye taşıyan filmin konusu ise şöyle:
“1984 yılında, Sovyetler Birliği’nde bulunan ve parapsikolojik olaylar üzerine incelemeler yapan ESP (Extra Sensory Perception; Duyu Dışı İdrak) laboratuvarlarından birinde çalışan Valeria, eski sevgilisi Nazım’ın daveti üzerine, ‘Cinli Nazife’ olarak anılan Nazife Hanım ile ilgili araştırma yapmak için Türkiye’ye gelir. Azdavay’daki Nalbant Köyü’nde araştırmalarını sürdüren Valeria, birden hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Köylü, Nazife Hanım’ı felç geçirmiş, Nazım’ı ise delirmiş bir halde bulur. Küçük kızının hastalığı nedeniyle doğal doğum yapmak isteyen Ceyda, eşi ve kızı ile babaannesinin 30 yıl önce terk ettiği bu köye gelir. Doğum sancıları arasında geçmişin sırları yavaş yavaş aralanacaktır.”

AŞKOPAT

3

 

Şarkıcı Doğuş ile Afrikalı Ali, Yıldız Asyalı, Teoman Gelmez, Hakkı Bulut, Arzu Budak ve Ayşegül Çakır gibi isimlerin oynadığı film “Aşkopat”, komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Haydar Işık’ın yönettiği filmde, yetimhanede büyümüş ve birbirlerine çok bağlı üç arkadaşın deli dolu hikayesini konu alınıyor.

FİGÜRAN

4

Tolga Çetin’in yönettiği filmde, Ceyhun Fersoy, Serenay Aktaş, Ferdi Kurtuldu ile Erdal Cindoruk gibi isimler oynuyor. “Figüran”, haftanın bir diğer yerli komedi filmi. Film, iki kafadarın projelerini yapımcı yapımcı dolaştırmaları ve “Türkiye’nin Starı” Pelin Şafak’ı filmlerinde oynaması için ikna etme çabalarını anlatıyor.

HIZLI VE ÖFKELİ 7

5

Hız üzerine kurulmuş ve fenomen halini alan film serisinin son halkası “Hızlı ve Öfkeli 7″de Vin Diesel, Paul Walker ve Dwayne Johnson yeniden bir araya geldi. Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris Bridges, Elsa Pataky ve Lucas Black’in de yeniden rol aldığı başarılı serinin bu bölümünü ise sürpriz isim James Wan yönetti.
Filmin oyuncu kadrosuna Jason Statham, Djimon Hounsou, Tony Jaa, Ronda Rousey, Nathalie Emmanuel ve Kurt Russell gibi uluslararası aksiyon yıldızları da katıldı.
Senaryosu Chris Morgan tarafından yazılan filmin konusu şu şekilde: “Hızlı ve Öfkeli ekibi, intikam almak isteyen bir İngiliz gizli operasyonlar suikastçısından (Jason Statham) gelen tehlikeden habersizdir. Küçük kardeşi Owen’ı yaralayanları sistematik olarak avlamakta olan Shaw, ekibe verilen Toretto evini havaya uçurur. Bunun üzerine Dom, yardım için üst düzey bir devlet ajanına başvurur. Kahramanlarımız bir kez daha direksiyona geçer. ABD hükümeti için yapılmış bir takip cihazının ele geçirilmesi gereklidir. Ekip, Abu Dabi, Azerbaycan ve Tokyo gibi uzak yerlerde bugüne kadarki en büyük tehlikelerle yüzleşecek.”

ŞANS AYAĞIMA GELDİ

6

Adam Sandler, Dustin Hoffman, Steve Buscemi ile Method Man’in oynadığı film “Şans Ayağıma Geldi”, komedi ve dramı bir arada sinema izleyicisine sunmayı amaçlıyor. Yönetmenliğini Thomas McCarthy’nin üstlendiği filmde, Adam Sandler’ın canlandırdığı “Max”in, keşfettiği sihirli makineyle hayatını değiştirme fırsatını yakalama süreci anlatılıyor. Sandler’a başrolde Dustin Hoffman ve Steve Buscemi eşlik ediyor.

TEKSAS KATLİAMI

8

Sinema tarihine geçmiş bir klasik haline gelen “Teksas Katliamı”, 40. yıl dönümü anısına restore edilen yeni kopyasıyla vizyona girecek. Tobe Hooper’ın yönettiği Teksas Katliamı’nda Marilyn Burns, Allen Danziger, Paula A. Partain, William Vail, Teri Mcminn, Edwin Neal, Jim Siedow, Gunnar Hansen ile John Dugan oynamıştı. Teksas Katliamı’nın 1974’te çekilen orijinal versiyonu, kan donduran sahneleriyle izleyenleri şoka sokmuş ve büyük bir başarı yakalamıştı. Gerçek olaylara dayanan bu korku öyküsü, türünde birçok filme öncülük etti ve hala tüm zamanların en iyi korku filmleri arasında gösteriliyor. Film, içlerinden birinin çocukluk evini ziyarete giden 5 gencin, insan yiyen bir ailenin eline düşmesiyle yaşadığı korku dolu hikayeyi anlatıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>