Anasayfa » Eğlence » Bryan Cranston’un Yeni Filmi “Trumbo” dan İlk Afiş Yayınlandı !

Bryan Cranston’un Yeni Filmi “Trumbo” dan İlk Afiş Yayınlandı !

SİNEMA“Zor Baba ve Dünür”, “The Campaign” gibi filmlerle tanıdığımız Jay Roach, oyuncu kadrosunda Bryan Cranston, Louis C.K ve John Goodman gibi birçok ünlü ismin yer aldığı “Trumbo” ile bizleri 1940’lı yıllardaki senaryo yazarı Dalton Trumbo’nun hayatına götürmeye hazırlanıyor.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, 1940’lı yıllarda yaşamış ve sinema dünyasında ses getirmiş birçok filmin senaryosunu yazan Dalton Trumbo’ya odaklanıyor. Senaryosunu yazdığı filmler arasında 1953 yapımı “Roma Tatili”, 1956 yapımı “The Brave One”, 1960 yapımı “Spartaküs” ve yine aynı yıl vizyona giren “Exodus” yer alıyor. Fakat Dalton Trumbo’nun kendisine en fazla ün kazandıran film ise senaryosunu yazdığı 1973 yılı yapımı olan, oyuncu kadrosunda Steve McQueen, Dustin Hoffman ve Victor Jory ‘nin yer aldığı “Kelebek” filmi.

1976 yılında hayatını kaybeden senarist Trumbo, bu sefer arkasında bıraktığı inişli çıkışlı hayatıyla bir filmin konusu oluyor. Daha doğrusu ikinci kez bir filmin konusu oluyor desek daha doğru olur. 2007 yılında Dalton Trumbo, Peter Askin’in yönetmenliğini yaptığı belgesel film “Trumbo”da arşiv fotoğraflarıyla yer almıştı. Michael Douglas, Paul Giamatti, Liam Nelson gibi birçok ünlü ismin Dalton Trumbo’yu anlattığı belgesel, eleştirmenler tarafından da olumlu karşılanmıştı.

1940’lardaki cadı avı neticesinde kara listenin en tepesinde yer alan ve hayatını sıkıntılarla geçiren Dalton Trumbo’yu, “Breaking Bad” dizisinden tanıdığımız Bryan Cranston canlandırıyor. Filmde diğer göze batan aktör ise “Louie” dizisinden tanıdığımız ünlü komedyen Louis C.K. Filmin diğer öne çıkan oyuncuları ise Elle Fanning, Helen Mirren ve Diane Lane.Bruce Cook’un kitabından uyarlanan film, prömiyerini 25 Eylül’de Toronto Film Festivali’nde yapmaya hazırlanıyor. Amerika’da 6 Ekim’de sınırlı salonda vizyona girecek olan filmin genel gösterimi ise 22 Ocak 2016’da olacak. Filmin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği ise henüz belirsiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>