Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » Evlilik Hayatı » BOŞANMANIN SEBEBİ NEDİR ?

BOŞANMANIN SEBEBİ NEDİR ?

ÇİFTLER NEDEN BOŞANIR ?

Boşanma sebebinin altında yatan en büyük neden fiziksel şiddetten çok ekonomik şiddete bağlı olduğu belirtildi. Son yıllarda evlenme oranını ikiye katlayan boşanma oranı toplumun temel taşı olan aile yapısını bozuyor.Düğün ve ev kurma zamanında bir sürü gereksiz masrafla sadece gösteriş için kurulan yuvalar erken zaman yıkılıyor. Yapılan ekonomik harcama sebebiyle çiftlerin borç psikolojisi nedeniyle evlilikleri yıpranıyor.Özellikle bu yıl içerisinde evlilik oranını ikiye katlayan boşanma oranı maalesef toplumun temel yapı taşı olan aileleri bozuyor.

Boşanma sebebinin altında yatan en büyük sebep ekonomik şiddetten kaynaklanıyor.Ülkemizde geçtiğimiz yıl evlenme oranlarında önemli bir değişim gözlenmezken, boşanmalarda %4,5’lük artış yaşandı.Boşanmalarda fiziksel şiddettin yanı ekonomik şiddettin büyük bir sebep oluyor. Evlilikler aşk, sevgi, saygı, hoşgörü gibi değerler üzerine kurulan evlilik birliğinin günümüzde kısa ömürlü olması ve uzun süreli evliliklerin neredeyse yok denecek kadar azalması gözlemlenmiştir.Bu sorunların yanı sıra ise evliliklerin aldatma veya aşırı kıskançlıklardan dolayı da bittiği söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>