Anasayfa » Sağlık » BOĞAZDAKİ GICIKLANMAYA BİTKİSEL ÇÖZÜM?

BOĞAZDAKİ GICIKLANMAYA BİTKİSEL ÇÖZÜM?

BOĞAZDAKİ GICIKLANMAYA NASIL GEÇER ?

Özellikle çok fazla konuşulduğunda ya da boğazlarınız hastayken boğazda batma,  yanma ve kaşınıyor gibi gıcıklanma hissi sık rastlanan bir hastalıktır.Boğazda mukus birikimi, mukusun burun arkasından damlama hissi, özellikle, geceleri rahatsız edici bir öksürüğe dönüşebilir.Boğaz gıcıklanması ve öksürük için doğal gıdalar ve şifalı bitkiler yararlı olabilir. Fakat , geçmeyen boğaz gıcıkları  ve öksürükler için bir hekime görünmekte fayda vardır.Boğaz rahatsızlıklar için her şeyden önce bol bol sıvı almanız sizin için önemlidir.Özellikle sıcak bitkisel çaylar boğazı yumuşatmak için ideal bir tedavidir.Sabahları aç karına alacağınız bal veya gece yatmadan önce içeceğiiz ballı süt hem midenize hem de boğazınıza iyi gelmektedir.Özellikle boğaz sağlığınız  için alkol, sigara ve kafeinli içeceklerden uzak durmak ise, alınacak önlemler arasında önemlidir.

Boğazdaki gıcık ve öksürük için bitkisel çözüm:

* 1 su bardağı su ile 1 yemek kaşığı adaçayını 5 dakika kısık ateşte kaynatın. Sonra 5 dakika dinlendirin ve süzün. Karışım ılıdığında, gargara yapın.Bu tarifi, 15 gün boyunca her sabah kahvaltısından sonra ve akşam yatmadan önce günde iki defa uygulamanız sizin için daha iyidir.

* Balın içerisine eşit miktarda zencefil ve zerdeçal karıştırılarak günde birkaç kez çiğnenir.

* 1 kaşık balın içerisine, yarım çay kaşığı toz tarçın ilave edilir. Bu karışım günde üç defa yenir.Bu tarif , boğazı rahatlatır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>