Anasayfa » Sağlık » BÖBREK TAŞINI DÜŞÜRMEK İÇİN BİTKİSEL KARIŞIMLAR

BÖBREK TAŞINI DÜŞÜRMEK İÇİN BİTKİSEL KARIŞIMLAR

BÖBREK TAŞINI DÜŞÜRMEK İÇİN  NE YAPILABİLİR ?

İnsanların korkulu rüyası olan böbrek hastalıklarından biriside böbrek taşıdır. Özellikle böbrek taşı düşürürken çekilen acı dünya üzerinde bulunana en şiddetli ağrılardan biridir. Bu yazımızda ise böbrek taşını düşürmenin bitkisel yollarınızı sizlerle paylaşacağız.Türkiye’de görülen böbrek taşı hastalıklarında taş tipi olarak genelde kalsiyum oksalat taşı görülmektedir. Eğer böbrek taşınız kalsiyum oksalat taşı ise altın otu (Uludağ çiçeği, sarı ot, yayla içeceği) bitkisi ile kısa zaman içerisinde çok az bir maliyetle böbrek taşından kurtulabilirsiniz.

ALTIN OTU ÇAYI TARİFİ

Bir bardak taze kaynatılış suyun üzerine 8-10 tane altın otu çiçeği ( saplarını ayırınız ) ilave edip, ağzı metal kapak ile kapatıp 10 dakika demlenmesini bekleyin.Arkasından çayınızı süzerek bir bardağa boşaltın. Tadından dolayı içemeyenler için limon tatlandırıcı olarak ise bal ilave edebilirsiniz. Sabah ve akşam bir bardak altın otu çayı içerek böbrek taşlarınızdan kurtulmanızda önemli faydalarını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>