Anasayfa » Sağlık » BİTKİSEL DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

BİTKİSEL DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

DİŞLERİNİZİ BİTKİSEL YÖNTEMLERLE NASIL BEYAZLATIRSINIZ ?

-PORTAKAL KABUĞU: Portakal kabuğu da bulunan kalsiyum ve C vitamini çürüklerle savaşarak dişleri daha da kuvvetli bir hale getirir. Dişlerde birikmiş plakları azaltarak, beyaz dişlere kavuşmanızı sağlar.

Malzemeler:
1 Yemek Kaşığı Portakal Kabuğu
Su
Hazırlanışı:
İlk olarak portakal kabuklarını küçükdilimler haline getirdikten sonra  toz haline gelene kadar blenderdan çekin.Karışımın içine biraz su ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Dişlerinizi bunla fırçalayın.Beyaz dişler elde etmek için 2 hafta boyunca devam edin
-KARBONAT VE HİDROJEN PEROKSİT
Karbonat evde diş beyazlatma için çok etkili yöntemlerdendir.Ayrıca ağız kokusuyla da mücadele eder.
Malzemeler:
1 Yemek Kaşığı Karbonat
1 Veya 1,5 Yemek Kaşığı Hidrojen Peroksit
1 Su Bardağı Su
Hazırlanışı:
İlk olarak bir kabın içerisine 1 bardak su, 1 yemek kaşığı karbonat ve 1,5 yemek kaşığı hidrojen peroksit katın.Arkasından macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Dişlerinize günde 2 defa uygulayın ve ağzınızı bu sıvıyla çalkalayın.

-LİMON SUYU
Limonun  içeriğindeki sitrik asit sayesinde dişlerdeki plakalar ile sarı görüntüden kurtulmanıza yardım eder.
Malzemeler:
1-2 Tatlı Kaşığı Limon Suyu
Pamuk
Kase
Hazırlanışı:
İlk olarak küçük bir kaseye limon suyunu koyun içine pamuğu batırıp 1-2 dakika bekletin sonra pamuk yardımı ile dişlerinizi ovun. 5 dakika boyunca 2-3 pamuk değiştirerek işleme devam edin.İsterseniz limon suyuna karbonat karıştırarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Beyaz dişler için, her gün 2 hafta boyunca uygulamayı tekrarlayın.
alabilirsiniz.

-ELMA SİRKESİ
Malzemeler
2 Yemek Kaşığı Elma Sirkesi
4 Yemek Kaşığı Su
Hazırlanışı:
İlk olarak elma sirkesini kullanmadan önce suyla sirkenin etkisini azaltın. Direk olarak sirkeyi diş minesine büyük zarar verir.Sirke ile suyu karıştırdıktan sonra pamuk yardımı ile dişlerinizi ovun daha sonra ağzınızı bol suyla çalkalayın..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>