Anasayfa » Anne&Çocuk » Çocuk Sağlığı » BEBEKLERİN TIRNAK BAKIMI

BEBEKLERİN TIRNAK BAKIMI

Bebeğinizin tırnaklarının ne kadar hızlı büyüdüğünü gördükçe çok şaşıracaksınız.

İlk zamanlar bunları kesmeye belki korkarsınız ama alıştıktan sonra ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Tırnakları ince ve keskin olduğu için, uzun tırnaklar ile kendi kendini yaralama olasılığı yüksektir.

bebeklerin tırnak bakımı

Bunun için bebeğinizin el ve ayak tırnaklarını bebeğinize ait özel tırnak makası ile dikkatlice kesin. Eğer bebeğiniz uslu durmuyorsa, tırnaklarını uyurken de kesebilirsiniz. Tırnak kesme işini belki 2 haftada bir yapabilirsiniz.

Parmaklar ne kadar büyükse, tırnakların da o kadar çabuk büyüdüğünü ve daha sık aralıklarla kesilmesi gerektiğini unutmayın. Ayak tırnaklarını ihmal etmeyin, ancak bunların ayda bir kesilmesi yeterli olabilir.

Bebeğiniz yürümeye başladıktan sonra ayak tırnaklarını daha sık kontrol etmeniz ve kesmeniz gerekir. Uzun veya batan tırnaklar, bebeğinizin yürümesini zorlaştırabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>