Anasayfa » Anne&Çocuk » Bebeklere Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeklere Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeklerin Saç Bakımı

Bebekler her şeyden önemli ve onların sağlığı, vücudu ve saçları içinde elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Doğduğu andan itibaren onların ciltlerinin çok hassas olduğunu biliyor ve bakımlarını da bu hassaslığın gerektirdiği özenle yapıyoruz. Bebeklerin ciltleri kadar saçları da çok önemlidir.

lkjhgfdcvbnm

Peki bebeklerimizin saç bakımını nasıl yapmalıyız?

“Bebeğinizi yıkamadan önce saçlarını açın , çünkü yıkadıktan sonra daha çok karışabilir.

Eğer bebeğiniz izin veriyorsa şampuan sonrası özel bebek saç kremlerini kullanın. Eğer daha fazla banyoda oturmak istemiyorsa , kremli şampuan kullanın. Böylece taramak daha kolay olacaktır.

Muhakkak ılık su ile bebeğinizi yıkayın kullandığınız şampuanı çok az miktarda alın ve masaj yaparak saç diplerine uygulayın

Geniş dişli tarakları ve uçları plastik kaplı fırçaları tercih etmelisiniz. İnce dişli taraklar saçların kırılıp kopmasına yol açar.

Saçları bir elinizle açmaya çalışırken diğer elinizle de saç diplerini tutun ki siz çekince çocuğunuzun canı yanmasın ama muhakkak saçlarınızı her banyo sonrası tarayın

Saç kurutma makinesi kullanacaksanız , fazla sıcak olmamasına özen gösterin. Zira bebeğinizin saçlarına zarar verebilirsiniz.

Eğer bebeğinizin saçında kepek ya da konak var ise ki hemen hemen bir çok bebeğimizde konak ve kepek dediğimiz pullanmalar oluşur.Konak ve kepeği önlemek için saça banyo öncesi zeytinyağı sürüp fırçalamak iyi gelir.Konak ve kepeğe karşı etkili olarak doktor önerisine göre ilaç ve çeşitli şampuanlar kullanılabilir.

Bebeğin saçına kurdele takmayın ve atkuyruğu yapmayın. Çünkü bu bölgesel kelliklere neden olabilir. Eğer atkuyruğu yapacaksanız fazla sıkmayın ve özel kurdeleler kullanın.

İki aylık aralarla bu işte uzman bir salonda bebeğin saçlarını düzelttirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>