Anasayfa » Anne&Çocuk » BEBEKLER NEDEN ÖKSÜRÜR

BEBEKLER NEDEN ÖKSÜRÜR

BEBEKLERDE ÖKSÜRÜK 

bebek öksürüğüÖksürük genel olarak bir hastalığın belirtisi olarak algılanır. Fakat bebeklerdeki öksürük ise bunun tam tersidir. Bebeklerin bünyeleri ve fiziksek dirençleri henüz zayıf oldukları için bebekler öksürük yoluyla vücudundaki kötü havayı dışarı atar. Aslında öksürük bebeklerde koruma metabolizmasını gerçekleştirir. Bu nedenle bebekler için öksürük önemlidir. Ancak yine de bir doktor görüşü alınması iyi olur. Çünkü bebeğinizin öksürmesine durumuna göre değişir.

Bebeklerin öksürükleri anne sütünden kesildikten sonra artığı görülür. Çünkü anne sütü bebeği mikroplardan koruyan ve uzak tutan bir besindir. Ama anne sütünden kesildikten sonra bu direnç zayıflar ve bebek kendini alıştırmaya metabolizmasını kuvvetlendirmeye çalışır. Bebeklerde Öksürme görüldüğü zaman korkmamak gerekir. Yinede bir uzmana başvurulması mantıklı olacaktır. Ancak bunda endişelenilecek bir durum söz konusu değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>