Anasayfa » Sağlık » Şifalı Bitkiler » BALLI SUYUN FAYDASI VAR MI ?

BALLI SUYUN FAYDASI VAR MI ?

BALLI SUYUN VÜCUDA OLAN

FAYDASI NEDİR ??

Eski zamanlarda annelerimiz sabahları ağzımıza bir tatlı kaşığı bal yedirmeden dışarı çıkmamıza izin vermezdi. Aslında annelerimiz bize fayda sağladığından dolayı her sabah zorla ağzımıza bir tatlı kaşığı bal verdiğini şimdi anlıyoruz. Her sabah içeceğiniz bir bardak ballı su ile vücudunuzun daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.Ballı su zayıflamanıza,ballı su kabızlığınızın geçmesine, ballı su midenizin ağrısını almaya,ballı su  karnınızda oluşan şişkinliği azaltmaya vb. birçok faydası vardır.İşte ballı su nasıl yapılır ve nelere iyi gelir açıklamaları..

Ballı Su Nasıl Hazırlanır ??

Ballı su hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kaynar ve sıcak su kullanmamanız gerekmektedir. Çünkü bal hassas bir besin olduğu için yüksek sıcaklıkta tüm değerlerini kaybeder ve bu şekilde size bir fayda sağlamaz. Her sabah taze ballı su hazırlamanız daha iyi olacaktır. Sabahları dişlerinizi fırçaladıktan sonra aç karına oda sıcaklığında ya da kaynatılıp ılıtılmış bir bardak suya , bir çay kaşı balı ilave ediyoruz. Bal ile duyun karıması için karıştırıyoruz. Evet ballı suyunuz hazır.Afiyet olsun.

Ballı Suyun Diğer Faydaları Ve Açıklamaları

Ballı su kabızlığa iyi gelir mi?

Her sabah aç karına bir bardak ballı su kabızlığa iyi gelir.İyi gelmesinin sebebi ise bağırsakları rahatlatıp nemlendirmesini sağlar. Bu şekilde dışkı geçişini kolaylaştırır. Ayrı balın içinde bulunan antiseptik özelliği ile bağırsaktaki zararlı mikropları yok eder.

Ballı su karın şişkinliğine  iyi gelir mi?

Gün içerisinde tükettiğiniz kuru fasulye gibi gaz yapıcı bir besin tükettiğinizde veya kullandığınız bir ilaca bağlı olarak karnınızda gaz oluştuğunda,  kurtulmanın yolu ballı su içmektir. Çünkü, bağırsaklardaki zararlı bakterileri yok edip rahatlamayı sağladığı için kolayca şişkinliği alır.

Ballı su zayıflatır mı?

Ballı su içrek  zayıflayabilirsiniz. Balın içeriğinde bulunan doğal şeker sayesinde tatlı ihtiyacınızı karşılar. Düzenli ballı su kullanımlarında tatlı krizinin oluşmasını engeller ve bu da sizin ani tatlı krizine girip kilo aldırıcı besinler yemenize engel olur.

Ballı su mideye iyi gelir mi?

Mide ağrılarının geçmesini de sağlayan ballı su içeriğindeki iyileştirici ve asit dengeleyici maddeler sayesinde midedeki ağrı,ekşime ve yanmayı önler. Reflü, gastrit gibi rahatsızlık için düzenli bir şekilde kullanılması ileri seviyeye geçmesini önler.

Ballı su alerjileri azaltır mı?

Genellikle  bahar aylarında  artan alerjiniz varsa, sürekli hapşuruyor ya da nefes almakta zorlanıyorsanız bu rahatsızlığınız için ballı su iyi gelecektir.

Ballı su boğaz ağrısını geçirir mi?

Yazın soğuksu içilmesinden veya kışın çok sık yaşanan boğaz ağrısına karşı ballı su, ayağınıza gelen bir çözümdür. Ballı su sayesinde boğazınızı yumuşatırken bal  da boğazınızın ince bir tabakayla örtülmesini sağlar. Bu yumuşatıcı etki öksürüğü de azaltmaya yardım olur. Biraz olsa da ağrılarınızın geçmesine yardım eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>