Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı »  ARGAN YAĞININ FAYDALARI NELERDİR ?

 ARGAN YAĞININ FAYDALARI NELERDİR ?

ARGAN YAĞI NASIL KULLANILIR ?

Argan yağı kadınların güzellikleri için kullandıkları bitkisel yağdır. Uzmanların tabiri ile argan yağı ” altın sıvı” olarak söylenir. Agan yağı hızlı saç uzatmadan cilt gençleştirmeye, tırnak güçlendirmekten cildi nemlendirmeye kadar muhteşem faydalar sağlıyor.Kadınların bir nevi güzellik iksiri olarak da söyleyebiliriz.

Argan Yağı Hızlı Saç Uzatır

Argan yağı içerisinde E vitamini, F vitamini, linoleik ve linolenik asit, Omega 3 ve Omega 6 vardır.Bunlar saç sağlığı için gerekli olan bu bileşenler, hızlı ve güçlü uzamayı sağlar.Argan yağının kullanımı ise oldukça basittir: her banyodan sonra nemi alınmış saçlarınıza bir damla argan yağını masaj yaparak sürün, günden güne güzelleşmeyi görürsünüz. Hızlı saç uzatma yöntemlerinde özellikle bitkisel olarak  argan yağı kullanılır.

 Argan Yağı Tırnakları Güçlendirir

Tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa, tırnaklarınız incelmişse çözünüz argan yağında ! Çünkü, içeriğindeki E vitamini ve hücre yenileyici özler sayesinde tırnaklarınızı güçlendirir.Tırnaklarınıza haftada iki gün nemlendirici sabunla iyice temizleyip kuruladığınız tırnaklarınıza bir iki damla argan yağı sürüp hiçbir yere dokunmadan on beş dakika bekletin. Tırnaklarınızdaki gelişime sizde inanamayacaksınız.

Argan Yağı Saçları Güçlendirip Onarır

Argan yağı saçları hızlı uzadığı gibi saçları güçlendirir ve onarır. Saç kurutma makinesi, kıvırma ve sıkma, ütü, düzleştirici, perma ve saç renkleri saçlar için çok zararlı olabilirler ve saç yapısına zarar verebilir. Argan yağı ile bu zararın azalmasını sağlar  ve sağlıklı, güçlü bakımı sağlar.

Argan Yağı Cilt Çatlaklarını Önler

Argan yağı cilt çatlaklarına da çözüm oluyor. Hamilelik veya kilo alıp vermeye bağlı oluşan cilt çatlakları için argan yağı, etkili bir güzellik iksiridir.Hamile bayanların hamileliğini öğrendiği andan itibaren sürdüğü taktirde cildiniz esneklik kazanır ve çaltak oluşmasını önleyebilirsiniz.

Argan Yağı Tüm Cildi Nemlendirir

Argan yağı ile bütün vücudunuzu nemlendirebilirsiniz.Argan yağını dairesel hareketlerle vücudunuza her gün masaj yaparak, cilt tonunuz düzenlenir, çatlaklarınız hafifler ve göğüsleriniz esnekliğini kazanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>