Anasayfa » Sağlık » Estetik » AKUPUNKTUR İLE GENÇLEŞME

AKUPUNKTUR İLE GENÇLEŞME

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ

Akupunktur uzak doğudaki hekimler tarafından uygulanan bir gençleşme yöntemidir. Akupunktur tedavisi alternatif tedaviler arasında yer almaktadır.Akupunktur tedavisi kullanarak pek çok rahatsızlığından kurtulmuş onlarca kişiyle günlük yaşantımızda da karşılaşmak mümkün. Vücudun belli noktalarında bulunan sinirleri uyaran ve böylelikle beyne sinyaller gönderen akupunktur iğneleri yardımıyla  bu sinyaller sayesinde bedenin kendi doğal salgılarının salgılanması ile vücut kendi kendine düzelir. Ancak son aylarda giderek artan bir akupunktur estetik uygulaması da mevcut: Akulift olarak bilinir.

Akupunktur ile gençleşme tedavisi olarak uygulanan Akulift, yıllar içerisinde çöken, esnekliğini kaybeden ve yaşlı bir görünüme sahip olan cildimizin kendi kendini yenilenmesi için salgılama başlatmasına yardımcı oluyor ve böylece herhangi bir cerrahi müdahale olmadan cildin yenilenmesini sağlıyor. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için de operasyon sonrasında rahatsız edici morluklar, iyileşme süreci gibi noktalar da bulunmuyor. Akulift’in en dikkat çeken yanı, cildin kan dokusunun daha aktif bir şekilde çalışmasını sağlamak ve bunun yanında lenf üretimine destek olarak ciltte yer alan bağ dokuların daha da sıkılaşmasını tetiklemek.Akupunktur ile ameliyatsız,yarasız ve kansız olarak cilt gençleşmesine yardımcı olur. Akupunkturu cilt üzerinde bu şekilde uyguladığınızda yaklaşık olarak on seans sonunda beş yaşa kadar varan gençleşme ile karşılaşmak mümkün ve ilerleyen zamanlarda yapılacak düzenli seanslar ile yaşlılığın etkilerini yavaşlatma imkanı da var. Seans boyunca cildinizde duran iğneler haricinde herhangi başka bir maddeyle karşı karşıya olmadığınız için alerji gibi risklerin de tamamen ortadan kalkmış olur.

Tabi akupunktur tek başına yaşlılığı engellemeye yeterli olmaz. Bunun için spor,uyku düzeni,beslenme gibi unsurlara da dikkat etmelisiniz. Özellikle stres ve sıkıntı cildinizin yaşlanmasına neden olabilir. Eğer üstesinden gelemediğiniz stres kaynaklarınız varsa psikolojik destek sağlayan akupunktur tedavileri ile aynı anda zayıflama tedavisini ilerletmeniz yaşlanmanın etkilerini geciktirmeniz için daha iyi olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>