Anasayfa » Sağlık » Beslenme » AKCİĞERLERİ TEMİZLEYEN BESİNLER

AKCİĞERLERİ TEMİZLEYEN BESİNLER

Akciğerler insanların yaşam kaynaklarıdır. Fakat akciğerler sigara dumanı,egzoz,parfümler veya kimyasal maddeler nedeniyle kirlenmektedir. Pek akciğeri nasıl temizleyebilir ? İş akciğeri temizleyen besinler;

ZENCEFİL:
Zencefil çok kuvvetli bir antioksidan olarak  akciğerleri temizlemektedir. Çeşitli toksinleri, mukusu ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcı olur. Bu nedenle zencefil çayı ya da zencefili direk olarak da yiyebilirsiniz.

SARIMSAK:
Sarımsak kuvvetli bir antioksidan olmasının yanın da  içinde bol miktarda bulunana alisin kimyasalı ile akciğerleri temizler.

KEÇİBOYNUZU:
Keçiboynuzu özellikle sigara içenler için çok faydalıdır. Keçi boynuzunu  tarifi : 5 adet keçiboynuzu 1 litre suda kaynatın ve aç karna için. Bu karışım ile akciğere sigaranın verdiği zararı düzeltmeye  yardımcı olur.

OKALİPTÜS:
Okaliptüs doğal bir antibiyotiktir. Ayrıca okaliptüs içerisinde yağda barındırır. Bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir,kan basıncını arttırarak kanın çoğalmasını sağlar. Öksürük şuruplarında, boğaz pastillerinde bu kimyasal yağ kullanılır. Taze okaliptüs çayı bronşit ve sinüzite iyi gelir. Buharını solumak öksürük ve bronşite iyi gelir.

EKİNEZYA:
Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kullanılır. Bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcıdır.

EBEGÜMECİ:
Kaynar suda 1 miktar ebegümeci kaynatılın ve 6 saat sonra aç karına 1 bardak için. Bu uygulama ile, akciğerlerde ki sigara etkileri yavaşlatılır. Ebegümeci, ayrıca balgam attırarak akciğer kanserini yakalanma riskini azaltır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>