Anasayfa » Sağlık » ADET DÜZENSİZLİĞİNE KARŞI BİTKİSEL ÇÖZÜM

ADET DÜZENSİZLİĞİNE KARŞI BİTKİSEL ÇÖZÜM

ADET DÜZENSİZLİĞİNE NE YAPILABİLİR ?

Adet düzensizliğine iyi gelen şifalı bitkilerin başında ;civan perçemi, baldırıkara, altun ot, kırk kilit otu, maydanoz yaprağı , adaçayı, papatya, gülhatmi, hayıt yaprağı ve çiçeği, boy otu, ısırgan yaprağı, menekşe kökü çiçeği ve dalları, lahana, rezene, mine çiçeği, tere otu yaprağı, gül yaprağı, pelin otu, yarpuz, aynı sefa yaprakları ve çiçeği, ardıç meyvesi gibi bitkiler adet düzensizliğine iyi gelir. Peki bu adet düzensizliğini gideren  bitkiler nasıl kullanılır? Bu bitkiler ayrı ayrı ya da karıştırılarak 2 çorba kaşığı karışımı 1 lt. suya ilave edilir, 2-3 dakika kaynatılıp 10-15 dakika demlendirilir. Aç karnına 3 öğün 1-2 bardak günlük ve taze olarak içildiğinde hem rengli düzensizliği ortadan kalkmış olur hem de  herhangi bir ilaç kullanmamış olursunuz.

 

ADET DÜZENSİZLİĞİNİ GİDERİCİ KÜRLER NELERDİR ?

1.Adet düzensizliğine karşı kür:

İlk olarak üç-dört gram (bir tatlı kaşığı kadar) kurutulmuş testere dişli arslan pençesi kaynamakta olan bir bardak  klorsuz suya atın.Sonra kısık ateşte on dakika boyunca kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın ve ılıyınca süzün. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı için Bir aydan sonra bir hafta ara verin. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür ile davam edin. Ve kür sonlandırılır. Bunun sonucunda adetiniz düzene girecektir.İleride adet düzensizliği tekrar ederse, bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>