Anasayfa » Sağlık » ADA ÇAYININ FAYDALARI
ADA ÇAYININ FAYDALARI

ADA ÇAYININ FAYDALARI

Ada Çayı Faydaları

  1. Mide bulantısını geçiren ada çayı, mideyi rahatlatarak, sindirimi rahatlatır. Gıdaların ayrışma merkezi olan midenin rahat etmesi, kişinin kendisini iyi hissetmesi açısından da çok  önemlidir.
  2. Ayrıca ada çayı kanı temizlemesi ve iltihapları kurutması da diğer faydalarından biridir. Kanda bulunan zehirli maddelerin yok edilmesini sağlayan ada çayı, vücut içi veya vücut dışında oluşan iltihabın kurumasını sağlar.
  3. Astım ve kronik bronşit hastaları için şifalı bir bitki olan ada çayı, iyi bir antibiyotik oluşu sayesinde öksürüğe de iyi gelir.
  4. Ada çayı antiseptik özelliğe sahip olması ile yaraların iyileşmesini ve iltihabın kurumasını sağlar. Bunun yanı sıra, menopoz dönemine giren kadınlarda, rahatlama yaratarak, bu dönemin daha kolay atlatılmasına yardımcı olur.
  5. Vücuda direnç depolayan ve dinç hissetme, geç yorulma gibi önemli katkılar sağlayan ada çayı, uyku düzensizliği sorununa da iyi gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>