Anasayfa » Kadınca » Güncel Haberler » 5 YAŞINDA ANNE OLDU!

5 YAŞINDA ANNE OLDU!

5 yaşındaki Lina’nın göğüsleri çıkmaya, karnı şişmeye başlayınca annesi kızının karnında tümör olduğu düşünerek doktora götürdü. İnsanı şaşkınlığa uğratan durum ise orada ortaya çıktı.

1939 yılında Peru’nun And Dağları’nın eteğinde yaşayan yoksul bir ailenin kızı olan Lina Medina, henüz 5 yaşındayken doğum yaptı. Dünyanın en küçük annesi olan küçük kız bilim dünyasını hayrete düşürdü. Doğumu yaptıran Gerardo Lozada adlı doktorun tuttuğu dosyanın yıllar sonra incelenmesiyle olay yeniden gündeme geldi.

112233Küçük Lina’nın annesi, kızının karnının böyle şişmesi üzerine endişelenerek onu hastaneye götürdü. Yapılan incelemelerdeyse küçük kızın karnında tümör olmadığı, Lina’nın 7.5 aylık hamile olduğu anlaşıldı.

Henüz kendi bir çocukken 14 Mayıs 1939 tarihinde 2 kilo 700 gram ağırlığında bir erkek çocuk dünyaya getiren Lina, kendi çocuğu ile değil, bir bez bebekle oynamayı sürdürdü. Bebeğe Lina’nın doğumunu yaptıran doktorun ismi olan ”Gerardo” adı verildi.

Olay duyulunca hemen soruşturma başlatıldı. Küçük Lina’nın babası tutuklandı. fakat delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakıldı.Gerardo öz annesi Lina’yı 10 yaşına gelinceye kadar ablası zannetti ve 40 yaşına geldiğinde ilik kanserinden dolayı hayatını kaybetti. Lina ise 38 yaşına geldiğinde evlenerek bir kez daha anne oldu. İnsanlar yaşanan bu olaya hem hayret ediyor, hem de fotoğrafa inanmasalar da doktorların görüşü “5 yaşından önce ergenlik dönemine girilmesi çok nadir rastlanan bir durum ve bu durumun hamilelikle sonuçlanması ve sağlıklı doğum ise tam anlamıyla doğanın bir mucizesi.” şeklinde…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>