Anasayfa » Eğlence » 27 MART’TA VİZYONA GİRECEK FİLMLER

27 MART’TA VİZYONA GİRECEK FİLMLER

27 Mart’ta birbirinden güzel 9 film vizyona giriyor. İşte o filmler:

TERKEDİLMİŞ

djjkls

Yönetmenliğini ve senaristliğini Korhan Uğur’un yapmış olduğu ”Terkedilmiş” filmi, herhangi bir fon yardımı almadan bağımsız olarak Hakan Ordu,Mustafa Saygın, Alihan Karagül tarafından yapılmış. Çekimleri ise 3 hafta gibi kısa bir sürede tamamlanmış.

Herkesin kendi hayatından kesitler bulacag,Terkedilmişlik hissiyatını ön plana cıkaran, göçmen bir ailenin organ mafyası ile yaşadığı dramı konu alan ‘Terkedilmiş’ filmi, adına uygun olarak İzmir’de terk edilmiş bir sanatoryumda geçiyor. Film, ülkesindeki savaştan kaçarken çocuğu ve annesi dışında tüm ailesini kaybeden, yaşamlarını devam ettirebilmek ve hayata tutunabilmek için bir kadının yaşadığı dram ile yaşlı bir babanın oğlunu yaşama döndürebilmek için verdiği amansız yaşam mücadelesini konu alıyor.

İÇİMDEKİ İNSAN

JHGFD

Çocukluğundan beri çektiği her türlü acıya ve haksızlığa karşın “iyi” kalmaya direnen bir insanın dramını anlatan filmin romanı Atay Sözer tarafından sinemaya uyarlandı.

BİZİM HİKAYE

KT

Film, yazdığı bir kitaptan dolayı 80 döneminde hapis yatan babasının iade-i itibar davası hakkı için mücadele eden bir adamın dramını anlatmakta.

İsmail; yazdığı bir kitaptan dolayı 12 Eylül 1980 döneminde cezaevine düşer. Karısı Nimet hamiledir ve iki çocuğuyla dışarıda ve kimsesiz kalmıştır. Üç sene sonra kocasının ölümü onu iyice yalnızlaştırır. Üç çocuğunu büyütür ve okutur. Avukat olan büyük oğlu Ahmet babasının haksız yere yattığını ve hiçbir suçu olmadığını söyleyerek dava açıp babasının günlüğünü alır ve iade-i itibar davası açar. Ahmet’in hayatını, yarınını belirleyecek olan bu davadır. Artık günlük Ahmet’in elindedir. Babasının yaşadığı cezaevindeki üç seneyi onun gözünden yaşamaktadır. Artık babası ona herkesten yakındır.

GERENİMO

KJH

Tony Gatlif´in kendi hayatından esinlendiği film, yönetmenin önceki yapımlarında olduğu gibi müzikal ve sanatsal tınılar barındırıyor.

Fransa´nın güneyinde, sıcak bir ağustos gününde, gönüllü sosyal hizmet yapan genç Geronimo, St. Pierre mahallesinde yaşayan iki grup gencin birbirine dalaşmaması için kolları sıvamıştır. Herşey gayet yolunda giderken, mahallede yaşayan Türk bir genç kız, görücü usulü evleneceği genç yerine, bir çingene olan sevgilisiyle beraber kaçınca ortalık ayağa kalkar. İşleri yatıştırmak Geronimo´ya kalmıştır.

AT THE DAVIL’S DOOR

JHGDFG

At The Devil´s Door (Şeytanın Kapısında)´nın yönetmen koltuğunda, gerilim ve korku türünün hayranlarını, The Pact (Ruh) filmi ile kazanmış olan Nicholas McCarthy oturuyor.

Hırslı emlak danışmanı Leigh, satışı zor bir evin danışmanlığını alır. Evde kendi halinde sorunlu bir genç kızla karşılaşır, onun ailesinden kaçtığını düşünür ve yardım etmeye karar verir. Ancak işler hiçte düşündüğü gibi değildir çünkü kız doğaüstü bir güç tarafından esir alınmıştır. Leigh durumu kız kardeşiyle paylaşır ancak böylelikle onu da işin içine çekmiş ve kötülüğün ikisine birden musallat olmasına neden olmuştur.

GÜVERCİN UÇUVERDİ

JHHF

Pilot olmak için yanıp tutuşan bir halk otobüsü şoförünün komedi, aşk ve macera dolu hikayesi…

“Güvercin Uçuverdi”, hayatı boyunca pilot olmak istemiş, ancak bunu bir türlü başaramamış bir halk otobüsü şoförü olan Yüksel Güvercin´in hikayesidir. Yüksel Güvercin, yıllar önce geçirdiği bir kaza sonucu kör olan annesiyle birlikte yaşamaktadır. Annesi oğlunun pilot olduğunu zannetmektedir ve en büyük arzusu gözleri açıldığında oğlunun uçağında uçabilmektir. Yüksel ise annesine söylemek zorunda kaldığı bu beyaz yalanı temizlemek için bir an önce pilot olmalıdır. Çünkü annesinin göz ameliyatına sayılı günler kalmıştır. Yüksel´in bir diğer sorunu ise ilk ve son aşkı olan Sema’yla evlenebilmektir. Ancak bu aşkın önünde büyük engeller vardır. Sema´nın babası, Yüksel Güvercin´e kızını vermek istememektedir. Onun yerine Yüksel´in ezeli rakibi, yıllardır ikinci pilot olan Turgut´u damadı yapmak istemektedir. Bu mücadele Yüksel’i sürprizlerle dolu, komik bir maceranın içine sürükleyecektir.

IN THE HEART OF THE SEA

JGHGJ

19. yüzyılın başlarında dev bir balinanın saldırısına uğrayan teknenin ve mürettebatının maceraları’ Oscar’lı yönetmen Ron Howard, Nathaniel Philbrick’in romanından uyarladığı filmde ikinci kez Chris Hemsworth ile bir araya geliyor. Gerçek bir hikayenin izini sürüyor.

EVİM

1

Yönetmen Tim Johnson´ın ‘kıyamet sonrası, uzaylı istilası dostluk komedisi yolculuğu animasyonu’ olarak tanımladığı çizgi film, aynı zamanda dünyalarına ait olmayan iki karakterin birlikte şaşırtıcı bir şekilde ortak yönlerini bulması hakkında.

Kendi halkı tarafından kovalanan ve dünyamıza gelen sevimli ziyaretçi Of, yolculukta olan maceracı Lüle ile beklenmedik bir arkadaşlık kurar. Beraber bir dizi komik maceradan sonra Of farklı olmanın ve hatalar yapmanın insanlığın bir parçası olduğunu anlar. Birlikte EVİM kelimesinin anlamını keşfederler.

DANNY CALLINS

LKJHGF

Yaşı ilerlemiş eski bir rock yıldızı olan Danny Collins (Al Pacino), 30 yıldır yeni bir beste yapmamıştır. Ancak dostu ve menajeri Frank (Christopher Plummer), 40 yıl önce John Lennon’ın ona gönderdiği eline ulaşmamış bir mektubu ortaya çıkarınca kendi hayatı için birşeyler yapması gerektiğini hisseder. Önceliği, yıllardır görüşmediği kızıyla, damadıyla ve torunuyla normal ilişkiler kurabilmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>