Anasayfa » Eğlence » 24 Nisan’da Vizyona Giren Filmler

24 Nisan’da Vizyona Giren Filmler

24 NİSAN 2015’TE VİZYONA GİREN FİLMLER

24 Nisan’da 3’ü yerli olmak üzere 11 film vizyona girdi. Birbirinden güzel bu filmleri kaçırmayın…

LİMONATA

1

Senaryosunu Ali Atay ve Ertan Saban’ın yazdığı Limonata, farklı kültürlerden gelen, birbirini tanımayan iki kardeşin, benzerliklerine, farklılıklarına ve kavgalarına şahit olacağımız eğlenceli bir yol öyküsü. Ali Atay’ın yönetmenlik koltuğuna ilk kez oturduğu Limonata’da Serkan Keskin ve Ertan Saban’ın yanı sıra, Zekir Sipahi, Bedia Begovska, Funda Eryiğit, Luran Ahmedi, Selahattin Bilal ve Ciguli gibi isimler rol alıyorlar. Çekimlerine Makedonya’da yapılan filmin müziklerini ise Gevende yaptı.

KARA DENİZ-BLACK SEA

kjkj

30 yıldır denizlerde gezen ve bu yaşamı sebebyle eşi Chrissy’i (Jodie Whittaker) ve çocuklarını kaybeden Kaptan Robinson (Jude Law), uzun zamandır çalıştığı, gemi hurdası bulup satan şirketten de çıkarılınca kendini yeniden ispatlayacak bir şeyler yapma gereği duyar. Kısa sürede de çözümü bulur, Karadeniz’in Gürcistan açıklarında 2. Dünya Savaşı’nda batırılmış bir Alman denizaltısının (U-bot) büyük miktarda altın ile birlikte denizin dibinde yattığı haberini alır. Önemli kişilerle yakın ilişkileri olan Amerikalı Daniels da (Scoot McNairy) bu yolculuğa katılır. Kaptan herkese altından eşit pay alma sözü vermiştir. Ancak zaman geçtikçe hem altından daha fazla pay kapma hırsı, hem de İngiliz ve Rus mürettebat arasındaki gerginlikler, bu yolculuğu her saniye daha da tehlikeli bir şekle sokacaktır.

Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız-A Girl Walks Home Alone at Night

3

Bad City adındaki hayali bir İran kentinde yaşayan bir vampir, insanları teker teker avlamaktadır. Fakat Drakula kostümlü Arash ile karşılaşınca, ondan çok hoşlanır.

Annie

4

Annie (Quvenzhané Wallis) New York’un çetin sokaklarında hayatta kalabilmeyi başaracak kadar güçlü, sert bir koruyucu anne ile birlikte yaşayan iyimser ve mutlu bir kızdır. Fakat hayatı, Will Stacks (Jamie Foxx) adlı New York belediye başkanı adayı, kampanyası çerçevesinde onu himayesine alınca baştan aşağı değişecektir.

Citizenfour

kj

NSA ve CIA’de çalıştığı zamanlarda edindiği çok gizli belgeleri basına sızdırdıktan sonra çok tartışılan ve bir daha ülkesine gelemeyen Amerikalı gazeteci Edward Snowden’ın, Citizen Four takma adıyla gazeteci Laura Poitras ile iletişime geçme ve Hong Kong’da kendisiyle yaptığı röportajlar, gerçek kamera kayıtları ile anlatılıyor.

Kendin Ol

uytr

Ünlü oyuncu Zeynep, kamp yapmak amacıyla izinsiz girdiği bir özel mülkte iki adam tarafından yakalanıp bir depoya kapatılır. Kendisini bağladıkları sandalyeden ve kapattıkları yerden kurtulabilmek için büyük mücadele veren Zeynep’in niçin o kamp alanına geldiği hikaye ilerledikçe anlaşılır. Zeynep kurtulduğunda ise o ana kadar olup biten her şeyin nasıl bir oyunun parçaları olduğu anlaşılır.
İlk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olan Serkan Özarslan’ın çektiği ve yapımcılığını Selim Ünel’in gerçekleştirdiği Kendinol, MC Film Dağıtım dağıtımı ile 24 Nisan 2015’te vizyonda.

Gemma Bovery

9

Romantik komedi-dram türündeki filmin yönetmenliğini Anne Fontaine üstlendi.

Marigold Oteli’nde Hayatımın Tatili 2-The Second Best Exotic Marigold Hotel

98

Açmayı hayal ettiği ikinci Marigold Oteli Sonny’nin (Dev Patel) düşündüğünden daha fazla zamanını almaktadır, hele bir de çok yakın zamanda hayallerinin aşkı Sunaina’yla (Tena Desae) dünya evine gireceğini düşünürse… İlk işletme girişimi olan “Güzel ve Yaşlılar” için açtığı Marigold Oteli’nin tek bir boş odası kalmıştır, oraya da yeni gelen misafirler Guy (Richard Gere) ve Lavinia (Tamsin Greig) yerleşirler. İlk filmden hatırlayacağımız gibi Evelyn ve Douglas (Judi Dench ve Bill Nighy) Jaipur’daki otelin kadrosuna dahil olmuş, büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürmekte ve zamanlarını tuzlu gözleme günlerinin ne zaman düzene gireceğini planlamakla geçirmektedir. Bu arada Norman ve Carol (Ronald Pickup ve Diana Hardcastle) da ilişkilerinin sihirli noktalarını keşfetmekle uğraşmaktadırlar. Kapıya dayanan Hint düğünü için herkesin heyecanlı tedirginliği devam etmektedir. Belki de herkesin birbirinden gizlediği sırlar otele yeni atanan müdür Muriel’de (Maggie Smith) gizlidir, kim bilir?

Öğrenci İşleri

8787

Baba yadigarı (arsası kıymetli) dersanesini büyük bir zorlukla işleten Kısmet, müteahhit kardeşi İsmet’in dersane arsasını kendisine satması ısrarlarına sürekli karşı koyar. Ta ki iflasın eşiğine gelip kardeşinin iddiaya girme teklifini kabul edene kadar: İsmet kazanırsa arsayı satın alacak, Eğer Kısmet kazanırsa dersane borçları ödenip fakir öğrencisinin kardeşinin ameliyat harcamalarını da karşılanacaktır. Hangisinin sınıfı daha çok sınavı kazanacaktır? Hile ile (“Titanlar”) sınıfını üniversiteden para karşılığı oluşturan inşaatçı İsmet’in mi, yoksa (“L”) sınıfı 3 yıldır sınavı kazanamayanlardan oluşan eğitimci Kısmet’in mi?

İntikam Kapanı-Everly

oıo

Bir kadının, yaşamdaki tüm karanlık işlere bulaşmış adamlara açtığı savaşın öyküsünü izleyeceğiz. Bu kadın kendi evinde beklenmedik bir anda hayatına giren bütün bu insanlarla burun buruna gelir ve hepsinden intikam almaya karar verir.

Cake

ıuuu

Claire toplumdan giderek uzaklaşmış, evinde kendi kendine yaşamını sürdüren bir kadındır. Dış dünyayla kalan tek bağlantısı evde ona hem arkadaş olan hem de işleriyle ilgilenen Silvana’dır. Claire sıkıntılarından, kronik ağrılı hastaların oluşturduğu terapi grubuna giderek biraz da olsa uzaklaşmaya çalışır. Hayata bağlılığını sorguladığı esnada, terapi grubundaki arkadaşı Nina’nın ani intiharı Claire’in de hayatını ve dengesini alt üst eder. Birbirlerini çok tanımıyor olmalarına rağmen Nina, Claire’ın rüyalarına girmeye başlar. Nina’nın ölümünün ardında yatan gerçekleri öğrenmeye karar veren Claire, kadının kocasını ve küçük oğlunu bulur. Ancak sorularına aldığı yanıtlar hiç de umduğu gibi değildir.
Filmin yönetmenliğini Daniel Bartz yaparkenken başrolleri Jennifer Aniston, Anna Kendrick ve Felicity Huffman gibi isimler paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>