Anasayfa » Eğlence » 23 Nisan Çocuk Etkinlikleri

23 Nisan Çocuk Etkinlikleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri

23 Nisan Perşembe günü çocuklar yine çok eğlenecek. Siz de şimdiden hazırladığımız etkinlik rehberimizi gözden geçirerek çocuklarınız için program yapabilirsiniz.

23 nisan
İşte sizin için hazırladığımız 23 Nisan 2015 etkinlikleri…

Vialand’da 23 Nisan

Türkiye’nin Disneyland’i olan Vialand, 23 Nisan’da tüm çocukları ve ailelerini doyasıya bir eğlenceye davet ediyor. Vialand, tema park ve alışveriş caddelerinin yanı sıra, biyolojik gölet ve yürüyüş yollarını da kapsayan 100 dönümlük parkını da hizmete sunuyor.

Tarih: 23 Nisan 2015
Saat: 10:00-22:00
Yer: Vialand Tema Park
Katılım Bedeli: Tam 79 TL / Çocuk 70 TL.

Sakıp Sabancı Müzesi 23 Nisan Etkinlikleri

23 Nisan’da SSM bahçesi çocukların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri sihirli bir oyun alanı halini alacak. 23 Nisan Perşembe günü müzeyi ziyaret eden çocuklar, müzenin bahçesindeki merdivenleri, ağaçları, çiçekleri ve çimenleri içlerinden geldiği gibi süsleyecekler. Manolya ağaçlarını balerine, zeytin ağaçlarını dilek ağacına dönüştürecek olan çocuklar, sakura ağaçlarına kimono giydirecek, taş ve dallardan çimenlere enstalasyonlar yaparak müzenin bahçesine hayalgüçlerini kullanarak yepyeni bir görünüm kazandıracaklar.

Tarih: 23 Nisan 2015
Saat: 09:00-17:00
Yer: Sakıp Sabancı Müzesi
Katılım Bedeli: Ücretsiz

23 Nisan Uçurtma Şenliği

Üsküdar’da bulunan Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi etkinlikleri Nisan ayında başlıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile başlayacak uçurtma etkinlikleri Mayıs ve Haziran aylarında da sürecek. 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi Uçurtma Şenliği Validebağı Korusu’nda olacak. İstanbul Ticaret Odası Uçurtma Atölyesi ve Şenliği ise Cemile Sultan Korusu’nda saat 11:00’da başlayacak.

Tarih: 23 Nisan 2015
Saat: 11:00
Yer: Validebağı Korusu Üsküdar
Katılım bedeli: Ücretsiz

Sapphire Çarşı 23 Nisan Şenliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, İstanbul Sapphire, çocuklar için eğlenceli aktiviteler ve atölye çalışmaları hazırlanıyor. 4 Nisan 2015 tarihinde başlayacak etkinlikler, 26 Nisan Pazar günü sona erecek. Deney Bilim Şov, Dinozor Fosil Kazma Atölyesi, Robot Yüzler Atölyesi ve Tıpatıp Kukla Şov gibi etkinliklerle çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecek.

Tarih: 23 Nisan 2015
Saat: 14.00-18.00
Yer: İstanbul Sapphire

23 Nisan’da Carousel’de Çocuk Şenliği

Carousel Alışveriş Merkezi’de 23 Nisan günü Pelikan Akademi’nin Bilim ve Sanat Atölyeleri ile çocuklar yeteneklerini geliştirecek, eğlenerek öğrenecekler. Karikatürist tarafından çocukların karikatür çizimleri özel çerçevelerde hazırlanıp, çocuklara ücretsiz olarak sunulacak. Sevimli maskot ve animatörler çocuklara carousel şekerlerinden dağıtıp onlarla resim çektirecek. Tramvay Yayıncılık’ın Kum Boyama atölyesinde çocuklar yaratıcı tasarımlar yapacaklar.

Tarih: 23-26 Nisan 2015
Saat: 10:00-16:00
Yer: Carousel AVM
Katılım bedeli: Ücretsiz

Oyuncak Müzesi 23 Nisan Kutlamaları

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’da tüm ailenin bir arada katılarak eğlenebilecekleri etkinliklerle 10. yaşını kutlayacak. İlk olarak, “Adam Olacak Çocuk” adlı televizyon programında yıllarca ünlü sanatçı Barış Manço’ya piyanosuyla eşlik eden Mine Mücür ve Çocuk Korosu birlikte verecekleri mini konserde Barış Manço’nun şarkılarını seslendirecekler, ardından da Mine Mücür’ün yönlendirmesiyle küçük ziyaretçiler “Adam Olacak Çocuk” programını yıllar sonra tekrar temsili olarak canlandırılacaklar. 23 Nisan özel etkinliği, çocukların müze bahçesinin duvarlarına barış resimleri yapması ile sona erecek.

Tarih: 23 Nisan 2015
Saat: 13:00-15:00
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi
Katılım Bedeli: Öğrenci 7 TL /
Tam 10 TL

Ottomanya

Dünyadaki ünlü müzelerde kullanılan modern interaktif teknolojileri bir araya getiren Ottomanya’da, hem eğlenceli hem de eğitici uygulama ve atölyelerle, daha önce yaşamadığınız ilginç bir müze gezisi sizi bekliyor!
Ottomanya’nın ziyaretçileri tümü interaktif 10 farklı alanda Osmanlı tarihini deneyimliyor. Ottomanya çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’da farklı bir eğlence alternatifi olacak.

Tarih: 30 Nisan 2015’e kadar
Saat: 10:00-22:00
Yer: Mall of Istanbul
Katılım bedeli: Telefonla bilgi almak gerekiyor.

İstanbul Akvaryum’da Sihirbaz Köpekbalığı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İstanbul Akvaryum’da Türkiye’nin ilk sihirbaz köpekbalığı Sharki ile 3 gün boyunca sürecek. İstanbul Akvaryum’un maskot köpekbalığı Sharki’nin sihirbazlık ve kukla tiyatro gösterisi 23-25-26 Nisan tarihlerinde İstanbul Akvaryum’un Batı Atlantik alanında doyasıya eğlenmek isteyen çocukları karşılayacak.

Tarih: 23-24-25 Nisan 2015
Saat: 13:30-14:15 ve 15:15-16:00
Yer: İstanbul Akvaryum
Katılım bedeli: Öğrenci 25 TL /
Yetişkin 35 TL.

23 Nisan Çocuk Festivali

23 Nisan’da KüçükÇiftlik Park’ta Keremcem ve Emir Yargın’ın sahneye çıkacağı, birbirinden eğlenceli gösteriler, workshoplar ve oyun alanlarının bulunduğu çocuklara özel bir festival olacak. KüçükÇiftlik Park’ın kapalı alanında gerçekleşecek organizasyonun sürprizi ise Barış Manço! Sevilen çizgi kahraman Caillou’nun interaktif bir gösteri yapacağı festivalde anne-babalar için de özel bir program var. Kukla atölyesi, resim atölyesi, yüz boyama, dans ve ritm atölyeleri de program dahilinde gerçekleşecek.

Tarih: 23 Nisan 2015
Yer: KüçükÇiftlik Park
Saat: 13:00
Katılım Bedeli: 4 Kişilik Aile Paketi – 150 TL / 16 Yaş Üstü – 45 TL / 16 Yaş Altı – 35 TL / 0-2 yaş bilete tabi değil.
Bilet satın almak için: Biletix

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>